V čase rozkvetu Napoleonovej vlády sa François Vidocq (Vincent Cassel) stal legendou. Slávnemu zločincovi sa podarilo dvadsaťsedemkrát utiecť z najznámejších väzení vo Francúzsku. Po svojom poslednom veľkolepom úteku zmizne z očí podsvetia i verejnosti, žije inkognito ako obchodník s tkaninami a všetci ho považujú za mŕtveho. Zločinecká minulosť ho však dostihne vo chvíli, keď ho bývalí spoluväzni očiernia z vraždy, ktorú nespáchal. Aby dokázal svoju nevinu a dobré úmysly, dohodne sa s políciou, že vstúpi do jej radov a využije všetky svoje poznatky a schopnosti, aby vyčistil parížske ulice od zlodejov a vrahov. Výmenou za svoju slobodu sa zaviaže bojovať proti zločinu. Z odsúdenca sa stane hlavou francúzskej polície a skutočným vládcom Paríža. Začína sa príbeh plný tajomstiev na najvyššej úrovni moci, brutálnych vrážd a temnej atmosféry Paríža počas napoleonskej éry. (TV JOJ)

vinducha

Skutečně opět parádně vyvedená atmosféra přelomu 18. a 19. století ve Francii a V.Casselovi tihle drsňáci jdou ,takže spokojenost. ()

Xmarc

Téměř dokonalá atmosféra, ponurost dané doby a míst, kde se film odehrával, na člověka dýchala vší silou. Hlavnímu protagonistovi sedla role jak zadek na hrnec, nicméně ani ostatní příliš nezaostávali. Opravdu stačilo málo, možná trošku jinak uchopená dějová linie a způsob (hloubka) zakomponování Vidocqova života a povahy, a šel bych s hodnocením nejvýš. ()

mdf

Dobrodužství kriminalistiky ve francouzském hávu.Nějak to neohromilo,koule na noze v moři a jiné,ale i tak, pěkně špinavě výpravný. ()

badmad666

Drsný,špinavý,surový-prostě paráda!!!Herci skvělý(až na tu hitmanovu holku,kterou jsem nikdy nemusel) Paříž 1805 dokonalá a příběh za mě dobrý))) ()

LeChatNoire odpad!

Nevěrohodné, nelogické, pouze násilné, nechutné, pornografické, ale nic víc. Bez funkce, bez hloubky, bez poselství. Prázdné, otravné, protivné. Pseudohistorický paskvil. ()

Sejkorka

Asi jsem byl velmi nepozorným divákem, ale řadu věcí jsem nepochopil. Navíc se některé klíčové scény odehrávají ve tmě, takže ani to nebylo moc zřetelné. Připomíná to jeden díl z Dějin kriminalistiky - dost možná, že je to ten samý příběh. ... Tak Wikipedie potvrdila, že "...Galejník Eugène François Vidocq (1775 - 1857) byl výjimečným v tom, že nezůstal pouhým práskačem, ale dotáhl to na šéfa zvláštní policejní brigády. Dějiny ho dokonce vnímají jako otce moderní kriminalistiky : ... Co víc dodat ? Vincent Cassel je skvělý herec a Olga Kurylenko je jen pěkná (mrcha). V duchu mé nepozornosti jsem nepochopil, k čemu vlastně tahle postava v příběhu byla. Objevem je však Freya Mavor. Je stále mladá (27 roků) a moc toho nenahrála. Jeden skvělý film, kde hrála, jsem však už viděl - Brankář. Tam hraje manželku hlavního hrdiny. ()

dalia

Výborný, výpravný a velmi přesvědčivě natočený historický film, skvělé kostýmy, reálie a dobová atmosféra. Úchvatné záběry "dobové" Paříže s ještě stojícím palácem v Tuileriích. Přesvědčivé herecké výkony. Nemám co vytknout. Kéž by bylo více takto pečlivě natočených historických filmů. ()

Milonak

Kulisami, atmosférou staré Paříže a povětšinou velmi dobrými hereckými výkony to je určitě na minimálně 4*. Bohužel občas se film táhne a má hluchá místa. A je to celé v podstatě pořád o tom stejném.... ()

Orbeek

Poctivej fízlovskej origin. Vincent, Vincent, Vincent ... a zbytek se subjektivně aortní Olgou jsou čtyři (2024_04 HBO TR2427 Bravia) ()