Maine

silentname

"Maine" je celkom zaujímavým filmom. Určite nie je pre každého a určite nie je pre ľudí, ktorí chcú, aby sa dialo niečo väčšie. Je to len príbeh dvoch turistov počas túry. V podani Laii Costa a Thomasa Manna. Zaujímavé pre mňa bolo, že počas prvých desiatich minút dokopy nikto nepovie ani jediné slovo. A viac sledujeme, než počúvame. Chvíľu som myslel, že to bude film s minimom dialógov, no potom sa do toho slová už dostali. A sledujeme našu ústrednú dvojicu. Na ich dobrodružstvách, na ich ceste a sledujeme ako sa ich vzťah medzi nimi postupne vyvíja. Stretli sa spolu počas túry a začali ich absolvovať spolu. Okey. No postupne mám pocit, že by tam mohol byť aj priestor pre nejaký vzťah. No Blubird to odmieta a pomaly nadobúda pocit, že by sa mala od svojho partnera odpútať. Toto určite nie je film pre každého. No myslím si, že skrz tie dialógy sa dá vybudovať solídna atmosféra a dobrá dráma. Neviem čo mám o tom viac povedať. Nie je to veľký film, tak nie je asi ani potreba veľký komentár. Podľa mňa je to funkčné a zaujímavé. Hodnotenie: B ()