Nastěhují se lidem do života, vysávají ho a baví se neštěstím svých „hostitelů“. I když své oběti mohou zničit – psychicky i fyzicky -, jejich činy jsou těžko dokazatelné, a tedy i nepotrestatelné. Skutečné případy kriminálních parazitů zpracoval novinář Josef Klíma ve scénáři k triptychu Vetřelci a lovci. Každý díl triptychu je samostatným příběhem, spojuje je ale téma, tedy „vetřelecká“ kriminalita, inspirace skutečnými událostmi a herecká dvojice Juraj Kukura a Simona Stašová. Věra Podlipná, sestřička na psychiatrii, byla v první části (Zrozen bez porodu) obětí „vetřelců“ a tak se seznámila s jejich „lovcem“, tajemným soukromým detektivem Zahálkou. Oba sehrávají podstatnou roli i v dalších dvou příbězích. Spolu s nimi se ve všech dílech objeví také Jiří Dvořák coby kriminalista, který Zahálkovi pomáhá „vetřelce“ předat spravedlnosti. (Česká televize)

Recenzie používateľa Radiq k tomuto seriálu (3)

Zrozen bez porodu (2009) (E01)

Sice moc nevěřim tomu, že postava, kterou hraje Kukura, by měla takový detektivní prostředky a sledovací zařízení a že by byl tak moc tajemnej, ale Stašová tomu asi uvěřila. Na české poměry solidní námět, ale to zpracování, to zpracování! To se Renč asi posral a kolikrát ty prostřihy stojí za to. Jako ironicky. Jako že hrůza. Taky to vykreslení některejch postav jako čistě zlejch a zápornejch je až moc jednostranny - jak kdyby to mělo navodit atmosféru, že když se něco sere, sere se všechno a nikdo ti nepomůže... Celkově nic moc, ale jednou se to skouknout dalo. ()

Krutá nevěra (2012) (E02)

Bacha na to. Spojení jakyhosi právníko-detektiva se sestrou z psychiatrie může někomu připadat jako skvělý kriminální duo. No, mě moc ne. Ale to je jedno. K případu: vydírání fotkama je sice hnus, ale kdyby ho měla fakt ráda, tak mu odpustí, chch. Ještěže tam hrála Vilhelmová a sympaťák Dlouhý. Jednou se to skouknout dalo, ale podruhé už by mě to vykostilo. ()

Užij si se psem (2012) (E03)

No, herecky docela solidně obsazeny, ale zahrany? To už hraničilo s trapností a nejapností a viním z toho Renče. Obzvláště krysí scéna ke konci filmu mě spíš rozesmála, než abych soucítil s obětí. Soucítím spíš s tvůrcema. Je mi líto, že natočili takovou blbost. ()