Gakusen toši Asterisk

• Japonsko 学戦都市アスタリスク (viac)
Japonsko, (2015–2016), 9 h 24 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Jú Mijazaki (kniha)

Hudba:

Rasmus Faber

Činacu Akasaki, Nao Tójama, Aoi Júki, Mucumi Tamura, Hikaru Midorikawa, Tomokazu Sugita, Masuo Amada, Ajana Taketacu, Jú Kobajaši, Júko Gotó, Ajaka Suwa (viac)

„Genestella“, nový typ silného člověka, jménem Ayato se zapíše do školy pro lidi svého druhu v naději, že najde ztracenou sestru. (Netflix)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Gakusen toši Asterisk (2015)

Ach,jo... Zase jednou "transfer student", zase "speciální akademie", zase jednou "nadpřirozené schopnosti" a bitvy s nimi, dál tady máme nudného stydlivého hrdinu, růžovovlasou tsundere, nucené ecchi scény za každou cenu a bez logiky, završené jako již tradičně rukou na prsou již zmíněné tsundere dívky hned v prvním díle, která ho za to samozřejmě děsivě "ztrestá"... Potom blondýna s obrovskými nárazníky a příběh typu "hledám svojí sestru", který je tak originální, že bych brečel... Pokud to někdo nepochopil, tak tohle anime má už v prvním díle snad všechna klišé, na které si člověk jenom vzpomene a proto se mě osobně na to nechce koukat. Je sice fajn, že animace není špatná, hudba dokonce ujde a všechny ty souboje jsou krásně barevné a mají i trochu toho správného náboje, prostě když kromě těchto pár věcí, které bych u akčního anime považoval za samozřejmé, je všechno ostatní podle mého špatně, tak zkrátka nemůžu jinak nežli být zklamán. Po prvním díle jsem s tím praštil, ale pak jsem se k tomu z nudy vrátil. Navíc můžu říct, že se to postupně trochu lepšilo, především tedy stránka soubojů a akce je místy alespoň natolik zajímavá, že to malinko vyvažuje většinu výše zmíněných nedostatků. Když si to zatím shrnu, tak akcí je to občas trošku lepší průměr (4.díl), animací a hudbou také. Zbytek (postavy, příběh, originalita...) je však pro mě těžký podprůměr a tak tomu víc jak 2* prostě nedám. 3,5/10 ()