Gakusen toši Asterisk

• Japonsko 学戦都市アスタリスク (viac)
Japonsko, (2015–2016), 9 h 24 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Jú Mijazaki (kniha)

Hudba:

Rasmus Faber

Činacu Akasaki, Nao Tójama, Aoi Júki, Mucumi Tamura, Hikaru Midorikawa, Tomokazu Sugita, Masuo Amada, Ajana Taketacu, Jú Kobajaši, Júko Gotó, Ajaka Suwa (viac)

„Genestella“, nový typ silného člověka, jménem Ayato se zapíše do školy pro lidi svého druhu v naději, že najde ztracenou sestru. (Netflix)

Jeoffrey

Ach,jo... Zase jednou "transfer student", zase "speciální akademie", zase jednou "nadpřirozené schopnosti" a bitvy s nimi, dál tady máme nudného stydlivého hrdinu, růžovovlasou tsundere, nucené ecchi scény za každou cenu a bez logiky, završené jako již tradičně rukou na prsou již zmíněné tsundere dívky hned v prvním díle, která ho za to samozřejmě děsivě "ztrestá"... Potom blondýna s obrovskými nárazníky a příběh typu "hledám svojí sestru", který je tak originální, že bych brečel... Pokud to někdo nepochopil, tak tohle anime má už v prvním díle snad všechna klišé, na které si člověk jenom vzpomene a proto se mě osobně na to nechce koukat. Je sice fajn, že animace není špatná, hudba dokonce ujde a všechny ty souboje jsou krásně barevné a mají i trochu toho správného náboje, prostě když kromě těchto pár věcí, které bych u akčního anime považoval za samozřejmé, je všechno ostatní podle mého špatně, tak zkrátka nemůžu jinak nežli být zklamán. Po prvním díle jsem s tím praštil, ale pak jsem se k tomu z nudy vrátil. Navíc můžu říct, že se to postupně trochu lepšilo, především tedy stránka soubojů a akce je místy alespoň natolik zajímavá, že to malinko vyvažuje většinu výše zmíněných nedostatků. Když si to zatím shrnu, tak akcí je to občas trošku lepší průměr (4.díl), animací a hudbou také. Zbytek (postavy, příběh, originalita...) je však pro mě těžký podprůměr a tak tomu víc jak 2* prostě nedám. 3,5/10 ()

Kimkong

1. série - Vzhledem to mu, kdy jsem na toto anime koukal nevyhnu se srovnání s Rakudai kishi no Cavalry. Na první pohled jsou zde stejné postavy i s velice podobnými schopnosti. Ve výsledku je to však o dost horší kopie. Od pohledu odpornější a zastaralejší animace, mecha prostředí díky uniformám a zbraním. Magie je zde také poněkud mecha cosi a v kombinaci s kresbou se mě vůbec nelíbila. Oproti dříve zmiňované konkurenci je zde naprosto otevřený konec, lepší opening i ending. Avšak příběh, postavy, vztahy, které jsou také jak přes kopírák jsou mnohem přímočařejší, jednodušší a celkově nudnější. Pokud jsem dal Cavalry 3*, zde nemohu dát více jak 2. Uvidíme, co nabídne druhá řada. 2. série - Neboť zde již dějově nemohu srovnávat s Cavalry, musím říct, že jsem mile překvapen. Příběh samozřejmě pokračuje tam kde končil v první řadě, a dostáváme se do samotného závěru turnaje. Není zde příliš silná romance, ačkoli Amagiri má již slušný harém. Objevují se stále noví protivníci, ale člověk neztrácí přehled. Oceňuji také, že se v turnaji dává prosto i vedlejším postavám, tím to celé působí reálnějším dojmem. Další překvapivou věcí je, že závěr turnaje dostaneme již ve 3/4 sezóny a tím je možnost prostřednictvím odhalení tužeb hlavních postav nalákat na pokračování, jenž se ponese v duchu turnaje 5v5 s ještě silnějšími protivníky, jejichž ochutnávku jsme v samém závěru této řady dostali. Mezi nimi i OP postava jako je Amagiri sám nic nezmůže. Za tuhle řadu bych klidně půl až hvězdičku přidal. Z části zato může fakt, že jsem si na horší animace zvyknul, a také fakt, že je zde konečně něco nové. ()

Lukas222

Príbeh je síce rýdzo priemerný, trapasy predvídateľné, ale má to pekné súboje a peknú hudbu. Po dodatočnej úvahe 75% a to práve kvôli čudným hlavným postavám, kde hlavný hrdina sa správa ako predpubertálne decko a hlavná hrdinka rozhodne nie je tak cool ako Stella Vermilion z Rakudai kishi no Cavalry. Rozhodne zaujímavejšie boli všetky vedľajšie postavy. ()

Scalpelexis

Snůška nejgeneričtějšího klišé v rámci žánru harem battle shounenu ze střední. Výčet charakteristik hlavních postav jsou nejnerůznorodější zfanservisovaný archetypy typu OP všeuměl, tsundera (kupodivu držící se dost při zemi, za to palec), plochá a vnadná lolitka, vše podtržené ještě o znatelně víc napumpovanější ara-ara škádličku. Až na několik posledních dílů je děj lineárnější než "2+2=4" příklad: Souboje, další souboje ověnčené blboidně pojmenovanými speciálními schopnostmi, budování neustále červenajícího se harému, bazénkový fillerísek následovaný předlouhým a docela nezáživným turnajem plný nudných protivníků, které nestojí vůbec za řeč; jen by neustále chválili hlavního hrdinu, když dokáže pohnout zadkem. Závěrečný mírně politický arc do toho hodí vítané vidle a snaží se z doposud nulově vybudovaného základu něco postavit, jenže k čemu? Dílů na to bylo málo a další série neexistuje. Bohužel na pohled to ani nevypadá nikterak světoborně. Na spaní s vypnutým zvukem ideální zívací zaříkávačka. Slabé 2* ()

DaweForeman

Jak už jsem psal u Rakudai no Kishi, tak tenhle počin je o něco lepší. Především je to tím, že tu je spousta zajímavých tajemství, která jen odhalit. Nemusím ani zmiňovat to množství příběhů, které je zde potřeba povyprávět. Je tu zase hodně akce, troška napětí a nějaké ty ecchi scény (i když zde je to zase bráno oním strašně stydlivým podáním). Nejlepším snad tu je ono sci-fi zasazení a postava Sayi (její kamenná tvář, snaha o vtip a sebevědomí prostě nemá chybu). Hudba i animace je opravdu povedená (i když bych měl trochu pár výhrad k určitým designům, které působí občas nerealisticky nebo přehnaně). *** Tak po druhé sérii musím tak nějak hodnotit stejně s tím, že se nám příběh zase posunul kousek kupředu, zápasy byly už o něco zajímavější a to samé by se dalo říct i o příběhu, který už konečně začíná mít trochu pletich a politiky. Samozřejmě asi nejzajímavější bych viděl teprv nadcházející události, ale těžko říct, zda ještě natočí třetí sérii. ()