Code Blue: Dokutá heri kinkjú kjúmei

• Japonsko 劇場版コード・ブルー ドクターヘリ緊急救命 (viac)

Na letišti Narita a na trajektu Umihotaru dojde k velkým nehodám, a tak nemůže být nikomu divné, že letecká záchranná služba se bude podílet na zachraňování obětí. Aizawa, Širaiši, Hijama, Fudžikawa i Saedžima budou spolu se svými kolegy čelit těmto výjimečným situacím. (Zíza)

Zíza

Slušné rozloučení s postavami, které spolu začínaly před deseti lety. Tenkrát to byli poměrně nezkušení herci, a tak se do rolí doktorů nováčků hodili. Ve třetí sérii začali předávat žezlo nové generaci a je strašně fajn, že tvůrci šli touhle cestou a nikoliv cestou toho, že by těch pět udržovali v tom samém stadiu a nikam se neposunuli. Všichni dospěli a začali předávat své znalosti dál. Přijde mi, že film je třešničkou za seriálem, aby bylo úplně jasné, kam se jejich životy a touhy budou směřovat. Na druhou stranu si nemyslím, že tohle je úplně dostatečné pro celovečerní film. Jistě, máme tu opět dojemné scény, lidská dramata, ale trochu mi přijde, že film nemá vrchol. I to napětí, které jsme třeba mohli pociťovat ve speciálu po první sérii, tu moc není. Nakonec to není film především o doktorech a jejich práci, ale o lidech a jejich životech, což je oproti předchozím dílů ve světě Code Blue rozdíl a já nemohu tvrdit, že bych s tím byla úplně spokojená. Ano, jsem spokojená, že vím, jak to s postavami bude dál, jak se za těch deset let posunuly, ale také jsem se na Code Blue dívala kvůli napínavým lékařským případům. Slušné rozloučení. Papa. ()