TY

• USA You
Krimi / Dráma / Romantický / Thriller / Psychologický
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

Recenzie používateľa Arkagas1989 k tomuto seriálu (2)

TY (2018)

Tak jo, máme tady další seriál z dílny Netflixu, tentokrát pod taktovkou američanů podle knihy You od Caroline Kepnes. Při projíždění komentářů na čsfd jsem si všimla hlášek typu:"byl jsem zvědavý co zase Netflix vymyslel a docela se povedlo.." Vážně mě poslední dobou mrzí, že lidi jsou líní hledat si informace jestli je ten seriál originální produkce, nebo jestli je podle knižní předlohy. Ale k samotnému seriálu - když jsem četla knihu, byla jsem nadšená, ale co z téhle knihy dovedl vytáhnout Netflix je jedno velké wau. Joe Goldberg, alias vedoucí v jednom New Yorském zapadlém knihkupectví, který trpí obsesivní poruchou a hledá vlastně "jen" pravou lásku. Stalker a vrah, který pro lásku k Beck udělá cokoliv (doslova). Jen je škoda, že Beck to nechápe a tak musí zaplatit vlastním životem. Příběh lásky, kde nechybělo nic, a přece všechno. Protože Beck ta dokonalá není.. Ale po tom, co se Joe vyhrabe z deprese se přestěhuje do LA, kde potkává Love. A je přesvědčený že Love je konečně ta pravá. V příběhu poznáváme jejího bratra Fortyho, správnyni domu Dellilah a její 15 letou sestru Ellie. I přesto, že Love pochází z rodiny, která ovládá skoro vše, je Joe, tentokrát alias Will přesvědčený, že ona má vše, co Beck neměla. Na scénu se ale vrací jeho první přítelkyně Candace, kterou se pokusil pohřbít zaživa... že by shoda náhod? Nebo jen velmi dobře naplánovaná pomsta? Ale Joe je stále Joe a proto si nevšiml, že Love, jeho dokonalá žena přeci jen není úplně v pořádku... Kdo je tady nakonec tedy opravdu psychopat? Opravdu moc se těším na 3.řadu a jsem uchvácená z hereckého výkonu Pana Badgleyho, který nejenže umí dokonalou mimiku obličeje a dokázal vše zahrát naprosto uvěřitelně, ale navíc jsem se zamilovala do jeho hlasu, který je prostě dokonalý. ()

Série 3 (2021) (S03)

Seriál na motivy knihy, který si pak ale díky obrovské sledovanosti jede vlastní cestou a je to skvělý. Ano, je to sice takovej Dexter jinak, ale herecký koncert Penna Badgleyho a Victorie Pedretti je tady prostě skvostný - a to ji zrovna v lásce jako herečku nemám. Každopádně chápu názory některých lidí, že tohle už je moc, že je to až moc sci-fi a přitažené za vlasy, což je pravda, ale nic to nemění na faktu, že je to opět návyková série, při které se budete bavit a nemusíte absolutně nad ničím přemýšlet. Obrovským bonusem je i to, že se vyjímečně u téhle série povedl i dabing a tak je to koukatelné i do pozadí při vaření a úklidu pro ty, co AJ úplně neholdují. Je to svižné, akční, a obličejovou mimiku Joa miluju už od 1. série - Penn Badgley je prostě génius, který nepotřebuje k roli slova.  Uzavřená kapitola a přesto otevřený konec nahrávající další sérii - že by? :) Shlédnuto za 2 dny, klasika.    Moje hodnocení: 9/10 ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021