NinadeL

Lubičova Anna Boleynová je strhující melodrama, historická freska, herecký koncert Henny Porten a Emila Janningse. To vše zabaleno do opulentní výpravy, dokonalých kostýmů a důmyslné psychologické hry. Dlouho jsem si odpírala četné reprízy, nyní už nebudu mít nejmenší zábrany. Samozřejmě v závěrečné hodnocení nepočítám zcela nevhodný hudební doprovod, kterým film počastovalo Kino. ()

Cälie

Výpravný film nabízí nádherné kostýmy i dekorace, které ale nepůsobí tak přeplácaně jako například v Sumurunovi. Oproti hollywoodskému zpracování (naposledy třeba Králova přízeň) je zde král Jindřich výhradně zápornou postavou a Anna zase hraje více chudinku než svůdnici. Ocenit lze zejména pečlivost a řemeslnou kvalitu, s jakou je film natočen. Doporučuji shlédnout na Youtube, kde je k dispozici kolorovaná verze s anglickými mezititulky. ()

Kass

Luxusní podívaná. "Anna Boleyn" hraje první ligu i při srovnání s těmi největšími dobovými velkofilmy. Natáčela se na honosných zámcích a v jim přilehlých zahradách, a s krásnými kostýmy a stovkami komparzistů vypadá náramně. Tragický osud Anny film zvládne odvyprávět suverénně a s přehledem. A jak by taky ne, když drtivá většina německých tvůrců filmu a jeho hereckých představitelů za sebou měla důkladnou divadelní průpravu. Ernst Lubitch se na své poměry drží překvapivě dost na uzdě, neodbíhá ke komediálním momentkám, a striktně sleduje dramatickou linku zobrazovaných událostí. Emil Jannings je v roli záletnického Jindřicha VIII přesný a ztvárnil ho doslova referenčním způsobem. On je vlastně celý film referenční ukázkou prvotřídního historického dramatu z počátku dvacátých let. ()

PetraMishka

Historický snímek o královně Anně Boleynové, matce Alžběty I., která byla popravena, protože nedala Jindřichovi VIII. syna. Jako celek není film špatný. Má skvělé herecké výkony Janningse jako krále, i Henny Porten jako Anny, i ostatní postavy jsou velice slušně zahrané, kostýmy skvělé a davové scény velkolepé. Ale ve výsledku to vlastně nemá žádný přínos, zajímavost, výjimečnou scénu. Tempo je slušné, takže téměř 2 hodiny uplynou dobře. ()

berg.12

Anna Boleynová patří do řady výpravných kostýmních filmů, které Lubitsch natočil po úspěchu své "Madame DuBarry". Nijak zázračný film a trošku utahané milostné drama, ve kterém stojí za pozornost snad jen Janningsův poživačný a frivolní Jindřich VIII. Špetka historických fakt předem také neuškodí. Viděl jsem 118 min. restaurovanou verzi Murnauovy nadace. ()