Tomáš Klus - RecyKlus Tour

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2018, 84 min

Koncertní záznam vystoupení Tomáše Kluse s jeho doprovodnou Cílovou skupinou v třinecké Werk aréně završující úspěšnou šňůru RecyKlus tour, kde zazněly jeho nejlepší písně, jež vybrali v hlasování přímo Klusovi fanoušci. Po více než roční pauze se v roce 2016 Tomáš Klus vrátil se svou doprovodnou kapelou Cílová skupina ke koncertování. A poprvé ve své kariéře rozjel turné, kde o koncertním setlistu v internetovém hlasování rozhodovalo několik tisíc jeho fanoušků. Výsledkem se stalo RecyKlus tour, které představilo, alespoň podle jeho příznivců, ty nejlepší písně, které Tomáš Klus za svoji dosavadní kariéru složil a nazpíval. Díky obrovskému zájmu publika a vyprodaným sálům u nás i na Slovensku se Tomáš s kapelou rozhodli RecyKlus tour protáhnout ještě do první poloviny roku 2017. Poslední koncert celé šňůry si naplánoval ve svém domácím prostředí, v třinecké Werk aréně. Závěrečné vystoupení v rámci RecyKlus tour tak nabídlo skvělou atmosféru v industriální lokaci, podpořenou rezonující kulisou v podobě 5000 návštěvníků. (Česká televize)

slunicko2

Pořád je to on - mého srdce šampión. 1) Některé věci nechápu. Proč mnozí zpěváci po čase na koncertech zrychlují a zrychlují své písničky, jako by chtěli do konce dosprintovat co nejdříve? Možná tomu tak i je, nevím. Nedělá to jenom Klus, viděl jsem totéž i u světových špiček._____ 2) Nelíbí se mi příklon k orchestraci písničkářů. Zkusil to Nohavica, teď v tom jede Klus. Kučerovského kytara a aranžmá byla výborná volba. Přidání perkusí a kontrabasu mi už chvílemi vadí._____ 3) Písničkářské songy (i když velmi melodické a způsobilé ke zpěvu) nejsou svou podstatou diskotékové (a ještě méně rockové) vypalovačky. Snahu je z nich udělat vnímám jako další posun k mainstreamu a prvek, který silně narušuje atmosféru. Rockové móresy spolu s Klusovým hlasem pro rock nevhodným jsou zde velmi nepatřičné._____ 4) Nemohl jsem nezaznamenat, že úroveň některých novějších textů klesla._____ 5) Ani taneční extempore mě nezaujalo...pokud tedy Tomáš nechtěl ilustrovat záchvat padoucnice._____ 6) Přes všechny uvedené výhrady jde stále o výborné písničky v pěkném aranžmá a neskutečně charismatického 33letého Tomáše Kluse. ()

SNCIS

Skladeby, které zazněly: 1. Tamaře 2. JdeVoZem 3. Sibyla 4. Noe 5. Napojen 6. 7. Dobré ráno 8. Poprvé 9. Amores Perros 10. Přičichnutí alergikvo 11. HarmoNico 12. Nezapomínej 13. Nina 14. Anat 15. Do nebe 16. Žabí král 17. Marie 18. Flusnu zpíval Jan Jelen 19. Chybíš mi 20. Jsem 21. Pocity 22. Koudelce. Klus hraje své největší fláky a do toho vtipkuje. Mělo to skvělou atmosféru a nabilo mně to pozitivní energie. - 100%. ()