Snoubenka policisty a otec návrháře šperků byli nalezeni bok po boku, mrtví. Dva truchlící pozůstalí musí čelit nebezpečným následkům pokažené loupeže. (Netflix)

Recenzie používateľa B.Wilde k tomuto seriálu (10)

Season 1 (2014) (S01)

Co se turecké produkce týče, vyhledávám spíš rom/com seriály, protože je to taková příjemná oddechovka, oproti dramatům, která se mi většinou těžko sledují. Turci prostě umí to utrpení postav dost dřenit, že z toho mám pak spíš blbou náladu a horko těžko sleduju dál... z akčních / krimi žánru sem viděla zatím jen jeden seriál a toto je druhý, který jsem začala sledovat týden zpět... a já... fakt nemám slov! První série KPA je naprosto skvělá a po delší době jsem se nemohla odtrhnout od sledování. V každém díle bylo něco zajímavého, atmosféra se zde buduje naprosto skvěle a já jsem si většinu dne říkala, kdy asi budu mít konečně čas, pustit si další díl. Titulky jsem první brala jako překážku, ale teď to beru jako velkou výhodu, v originálním znění a v plné stopáži to má úplně jinou atmosféru. Tuba a Engin jsou na první dobrou neskutečně rozdílní, stejně jako jejich postavy, ale to jiskření mezi nimi s každým dalším dílem narůstalo natolik, že ty jejich scény (především) v posledním díle byly ve finále pěkně žhavé. Je dost osvěžující, když i v tureckém seriálu jde vidět, jak to mezi zamilovaným párem funguje se vším všudy a nejsou to jen hodně vzdálené náznaky, kdy si divák domýšlí, jestli mezi nimi něco bylo nebo ne... asi si Elif může dovolit být s Omerem trochu rebelka, když už se vydala na "zločineckou dráhu"... no nic, tohle už teď půjde do mojí topky, nedá se nic dělat! ()

Episode 1 (2014) (S01E01)

Wau, pilotní díl byl rozhodně hodně zajímavý a už teď jsem zvědavá na pokračování. Musím říct, že počet dílů, s touto stopáží mě trochu děsí, ale když to bude stát za to, proč ne. Asi se ani nedivím, že se tenhle turecký seriál dostal až na Netflix (i když bohužel není bez VPN dostupný pro Česko) s tím, že pro platformu ani nebyl točený. Jasně, jde vidět, že rozpočet tady nebyl nijak převratný, ale v rámci svého žánru jde o dost slušný počin. Akční a krimi část vtáhne a Engin s Tubou mají velmi dobrou chemii. Nebýt jejich scén ze Sefirin Kizi, asi bych se k tomu nikdy nedostala, ale začíná mě to opravdu zajímat. ()

Episode 8 (2014) (S01E08)

Člověk by se až divil, kolik se v jednom seriálu najde diamantů chtivých postav... tady každé druhé postavě zazáří očička, jakmile se o nich dozví a už si plánují budoucnost na Havaji. Každopádně musím tady okomentovat jednu věc... na to, že jsem fanoušek všelijakých rozmanitých párů a zapeklitých příběhů... tak zápletka mezi Nilufer a Metinem mi přijde absolutně divná. Ten chlap ji zmanipuloval, lhal ji a ona je z něho úplně paf za pár kousků sushi a filmy? Vždyť to byl pořád únosce, kterému po pár dnech věřila víc, než své sestře, kterou znala celý život... rozhodně to tak působilo. Stockholmský syndrom v praxi a jestli z toho udělají nějakou true love story, asi budu fakt z téhle linky zklamaná. Navíc chemie je mezi nimi vyloženě nulová... ayy, Elif má kolem sebe fakt strašně moc divných lidí. ()

Episode 11 (2014) (S01E11)

Wau, tohle byl výborný díl! Zápletka s Asli byla zajímavější, než jsem čekala. Stejně tak odhalení Sibel. Do toho to postupné sbližování mezi Elif a Omerem, ta jejich vzájemná chemie je naprosto skvělá. Už se pomalu ale jistě blížím k finále první série a je to díl od dílu čím dál lepší. ()

Episode 5 (2014) (S02E05)

Hrozně se mi líbí ta energie mezi Elif a Omerem, nejen ta láska a vášeň, ale i ty hádky a humor, který k nim patří. Vše to tam funguje v takové zajímavé kombinaci. Jasně, ve skutečném světě by některé momenty hraničily s omezováním, jako když k sobě Omer Elif připoutal pouty, nebo to, jak ji vždy chytí za paži, aby se zastavila, když chce rychle zmizet... ale do seriálu se to prostě hodí, tam si divák hádací pár oblíbí velice snadno. Ty jejich scény si aspoň užiju mezi tou hromadou intrik... jsem zvědavá, kolik krys v ději se ještě ukáže... nejhorší je, když všichni záporáci táhnou za jeden provaz. A mimo to, v tomto díle se mi potvrdilo, že Nilufer skutečně nepoužívá hlavu... ta holka je opravdu ztracená... a to vše, pro někoho jako je Metin? Uff... ()

Episode 7 (2014) (S02E07)

Skvělá epizoda a to nejen tím, že se dějově odehrávala v Římě, kde je to rozhodně zajímavé ještě o kousek víc. Elif a Omer tady měli zase kupu velmi pěkných scén a ty já ráda... ti dva se mi líbí tolik, že přivřu oči i nad tím, že jsou to dvě zamilované trubky a že logika tady občas trochu pokulhává. Jestli se snažili být nenápadný před Samim, tak jim to rozhodně moc nešlo (a to pominu i fakt, že to jak se mezi ně pletl bylo spíš jen na dějový efekt, aby nebyli chvíli spolu)... ale co víc, Elif přece nemohla vědět, jestli ji celou dobu nesleduje někdo od Metina (a už vůbec ne, co má ve skutečnosti v plánu a že s tím počítá) takže jako najednou by nevadilo, že tam je se svým policejním doprovodem? Trochu zvláštní. ()

Episode 8 (2014) (S02E08)

Když jsem četla recenzi, že tady bude hodně mrtvol, nečekala jsem, že jich tady bude opravdu tolik. Je sice škoda, že Tayyarovi to opět vše vyšlo, ale aspoň že se odhalily nějaké nové karty i na té správné straně. Je až s podivem, že Nilufer konečně otevřela oči a vidí, co vše způsobila a komu vlastně celou dobu věřila... na jak dlouho to ale bude? Možná bych s tím příběhem byla víc v pohodě, i přes ty absurdity, kdyby do role Metina vybrali někoho víc charizmatičtějšího. Nemůžu si pomoct, on mi na tak zásadní roli prostě nesedí... fakt nevypadá jako chlap, který by nějakou až takhle dokázal oblbnout... Jinak už víme, že Omer je horká hlava, ale ten výslech měl být co? Sice se dozvěděl co chtěl, ale takové přiznání pod nátlakem? Nesedělo mi to tam. ()

Episode 10 (2014) (S02E10)

Huseyin mě začíná díl od dílu štvát čím dál víc, když mu to všechno tak prochází, je z něj čím dál větší krysa. Aspoň že už i Arda má podezření, že na jeho chování něco nehraje... škoda, že stále nic netuší Omer, i když v jeho situaci je to pochopitelné... ale že bude tak zaslepená i Pelin? Ta holka mi tam v poslední době přijde taky taková všelijaká... Docela škoda, že konec dílu propálili už na začátku, hodit to tam až na konci a možní i bez těch šílených zpomalovaček, mělo by to o to větší grády... ale co si budeme, Omer si za to bohužel mohl tak trochu sám. Kdo to kdy viděl, policajt co nerad nosí neprůstřelnou vestu? Ještě když ví, že jde do takové akce... scénáristicky docela zvláštní krok. A když už si tady na tomhle díle tak trochu chladím své dojmy... docela mě zaráží, jak divně tam mají nedomyšlené data a časové skoky... Díky náramku pro Elif víme, že v Římě bylo 15. října a dějově, kdy uběhly další tři dny, možná čtyři... tak najednou bylo 5. listopadu? Je mi jasný, že to asi v žádném seriálu nebude úplně sedět, ale když tam ty data takhle servírují, je to do očí bijící... ono celkově mi nepřijde, že by tam od začátku seriálu uplynulo dějově osm měsíců... ()

Episode 16 (2014) (S02E16)

Když je Omer s Elif, je to miláček... ale když jde o práci, občas mě jeho policejní metody trochu zaráží, myslím, že už jsem to tady psala i u jiného komentáře... a to se tentokrát týká i Ardy a Pelin, i když ti tam celou dobu spíš jen stáli do počtu. Jako s tou Pinar mi to přišlo strašně divný, jí tam vyslýchají takhle na veřejnosti, jak mohli vědět, že je nikdo nesleduje? Že není pod dozorem, i když je Tayyar aktuálně mimo? Ona řekne, že Tayyar je schopný zabit ji i její dítě a on jí tam ještě vydírá tím, že mu řekne pravdu? Jako jasný, chtěl ji donutit, aby spolupracovala... ale od policajta mi to nepřijde teda kdo ví jak přijatelné. Stejně tak, že když by pro ně byla tak cenný svědek a zdroj informací, proč ji nezajistí bezpečí a až pak z ní netahají rozumy? Jako ona více méně nemá nic jisté, ale oni čekají, že jim tam vyklopí vše od a do z. A ještě chce, aby byla jejich "krtek"? To chce po těhotné ženě? Wau... jako u té scény jsem nestačila zírat...; Mimo to, už mě tam vážně začíná rozčilovat chování Melike. Tam sice na rodinu Omera celkově někteří koukají skrz prsty tak trochu, ale to co ona tam předvádí... ty její průpovídky, no taky bych se na ni dívala, jestli to myslí vážně...; Docela mě překvapila tetka, že hned nekývla na to, že chce Elif a Omera rozdělit, i když asi s tím úplně nesouhlasí, aspoň tam nevykládá karty na stůl před cizím chlapem, sice mi sympatická úplně není, ale musí se jí nechat, že je dost chytrá na to, aby se neodkopala před kde kým, kdyby měla něco za lubem... ()

Episode 17 (2014) (S02E17)

Okay, tohle byl zase vážně našlapaný díl! Elif a Omer na jejich jednodenním výletě byli cute, hrozně jsem se nasmála u těch scén, jak měli separé pokoje a oba se snažili, aby nakonec strávili noc v jednom, ale hlavně nenápadně. Ty jeho výrazy, když si hrál na pokojovou službu a flirtovali spolu, ten jejich společný humor a celková komunikace mě hrozně baví. Když neřeší práci a jak se Elif nelíbí, že neustále riskuje, tak mají vždy tak osvěžující dialogy. Naprosto jim to všechno baštím i s navijákem. :) Ale tentokrát byla teda stobodová i linka Metina a Bahar. Holka se pustila do něčeho, co jí vyšlo zatraceně draho a Huseyin znovu ukázal svou temnou stránku. Hodně povedený díl, jeden z nejlepších zatím. ()