Keď draka bolí hlava

• Česko Když draka bolí hlava (viac)

Barborka s Tomikom trávia prázdniny u babičky a deda v kováčskej dielni pod Dračou skalou, kde zo všetkých síl pracuje aj netradičný pomocník dvojhlavý dráčik Čmoudík. Raz, keď sa deti chystajú prespať v jaskyni spoločne s dráčikom, objavia na stene jaskyne starú mapu a Čmoudík, ktorého jedna hlava hovorí po česky a druhá po slovensky, začína rozprávať napínavý príbeh o vzniku kráľovstva Draka, veľkej láske princeznej Adélky a princa Janka, o dlhoročnej kliatbe a strašnom Drakovi, o zlom škriatkovi Blivajzovi, ale aj o tajomstve Nezábudkovej lúky, stratenom dračom vajci a páriku klokanov. Zaujíma Vás, kedy draci tancujú hip hop, ako sa slávia vianoce v dračej jaskyni, akú čarovnú moc má sto rokov neumývaný dračí zub a hlavne prečo draka bolí hlava? (Continental film)

tykew odpad!

Největší pohádkový bizár, co jsem kdy viděl! Jsou to nesmyslně vyhozené peníze a čas účinkujících. Ukázkový případ, jak vyrobit jeden z nejhorších produktů Česko-Slovenské kinematografie vůbec. A to i v dnešní moderní době, která nabízí vysoký potenciál a netušené možnosti pro tento formát. Nechápu, kdo vymyslel používat češtinu a slovenštinu, tak hloupě a ještě v tak špatném provedení. Šlo udělat stejný nápad, ale mnohem lépe. Podle mne se v žádném případě nejedná o film k oslavě 100 let výročí vzniku Československa, spíš mi to připadá jako výsměch československu 😔 nebo Česku a Slovensku. Během tohoto filmu zůstanou vaše ústa otevřená a budete jen kroutit hlavou - nebudete věřit vlastním smyslům. Je mi stydno za božského Káju, který si takovýto "KUS" před svým odchodem na onen svět nezasloužil, takto si ho nikdo pamatovat opravdu nechce. No a Charlotte a Nella, které říkají tatínkovi dědečku OMFG proč, zase bizár. Vůbec nestojí za to ztrácet s tímto odpadem čas! Zabere to nějaký čas než tento děsivý zážitek vytěsním ze svých vzpomínek Pevně doufám, že se mi to podaří co nejdříve. 🙄 ()

smutny odpad!

Jít na tohle do kina tak po 15 minutách vstávám a budu žádat vrátit vstupné. Režisérovi bych doporučil asi nějaké vyšetření. Doufám, že na film někdo použil dotace a pak je to klasický tunel. ()

RazielCZ odpad!

To není žádná pohádka, ale 3.14ííčovina. A strašná. Karle Karle, zpěv máš za 1, ale v tomto jsi hrát opravdu neměl. Leda že bys měl zvláštní smysl pro ironii. No nic. ()

Mac._ odpad!

Příšerně natočené, příšerné herecké výkony, tradičně příšerně hrající a dokonce i příšerně zpívající Karel. Nabízí se, že v té době už byl příčinou jeho špatný zdravotní stav, ale tím spíš - proč tam chodil, že. Rapoš je takový slovenský Troška, i když i ten by to zvládl lépe. ()

vlcekmirek

To mělo být jako co? Politická agitka ke stému výročí vzniku Československa? Blbější agitky se natáčely jen v padesátých, kdy se soudruzi snažili vychvalovat budování šokialismu.Slováci mluví česky, Češi slovensky, příběh (teda pokud se o nějakém příběhu dá mluvit) je nezáživný, nezajímavý a v podstatě o ničem. Co se hudby týče, tak to byl úlet na entou.Texty ještě horší I odrhovačky od dua Svěrák + Uhlíř jsou proti tomu noblesní hity na úrovni. ,,Aaahau aaahau, proč mě bolí hlava, aaahau aaahau, pomoz písničko, ať je zdravá..." Nechápu, jak se Mistr mohl takhle snížit a vypustit z hrdla takovou zhovadilost. Jednu hvězdu dávám jen z piety k Mistovi. Tohle dílko samotné nedosahuje ani na kategorii ODPAD. PS.: Osmani Lafita podal asi nejlepší herecký výkon. A to jen díky tomu, že tam dělal jen reklamu na sama sebe. ()

zonoro

Dcera se na to strašně chtěla dívat včera v televizi....Já osobně pohádky nesleduji už dobrých 30 let :D, no ale co by člověk pro dítě neudělal že...Po pěti minutách jsem přemýšlela, jestli se mi to nezdá? Kdo má mluvit česky mluví blbě slovensky, naopak slovena przní češtinu, až se to nedá poslouchat...No co, tak aspoň se pokochám pohledem na nej sexy (byť slováka) Koleníka. Fuj, co s ním udělali? Vypadá o dvacet let starší:(. Napřed jsem byla naštvaná, že to Prima dává v neděli, takže se děti nedodívají do konce - po druhé reklamě jsem byla ráda, že jsem mohla dceru dát spát a sama mohla přepnout. Jediné plus - holky od Gotta budou mít památku na taťku a my ostatní to nějak přežijeme. ()

petruska777 odpad!

Příšerné, zbytečné. Gottova slovenština úplně neskutečně tahá za uši, trapné dialogy, děsná hudba a písničky....prostě vše špatně. Myslím, že hlava bude bolet každého, kdo se na tento paskvil podívá. ()

IGATY odpad!

Ve vší úctě k panu Gottovi se musîm zeptat, proč jste mu to udělali....? Koho proboha napadla ta slovenština? Slováky u nás nesmyslně předabováváme do češtiny a pak necháte Čecha mluvit hrozně slovensky? Schovejte tenhle film do archivu a zapomeňte na něj. Už nikdy víc! ()

Ron_F

Od této pohádky jsem po shlédnutí ukázky čekal hrůzu, hrůzu a nic než hrůzu. A možná proto, že moje očekávání byla děsuplná, i na základě přečtení zdejších komentářů, byl jsem nakonec docela příjemně překvapen. Ano, pohádce by se dalo vytknout milion věcí, především vzhled draků, nad kterým opravdu v dnešní době zůstává rozum stát, ale já se na to s dovolením podívám tak trochu nečesky. Místo kritizování, zmíním pozitiva. Hezké prostředí, hezké kostýmy, vtipné písničky (které chytrý divák bere s nadhledem), sympatická ústřední dvojice, milý herecký výkon pana Gotta (pomineme-li tu naprosto úděsnou Slovenštinu). Po filmařské stránce je to sice slabý průměr, ale je to milé až roztomilé, což mě sentimentálně nutí říci: suma sumárum 4 hvězdičky, abych této pohádce zlepšil rating ;-) ()

Redyx1 odpad!

Tak tohle se dá zkousnout opravdu max.10 - 15 minut,víc jsem nevydržel a děti sousedů byli v šoku.Nechápu,že tohle někdo natočil a určitě na to byly dotace od státu.Škoda... ()

CharlieX odpad!

Tragédie. Kam se podělo řemeslo české pohádky? Režie, scénář, dramaturgie, hudba, triky - nic z toho nefunguje (nebo spíše neexistuje). Výsledkem je nuda, která nebaví ani dospělé ani, a to hlavně, děti. O jazyku některých postav už bylo vše řečeno - jedním slovem příšerný. Zbytečně natočená věc. ()

neom

Jedina vec co se mi jakz takz libila je ustredni pisen, ale tu jsem si mohl pustit samostatne. Mel jsem to jako kulisu a delal neco jineho... Tusim o cem byl dej, ale nelibily se mi draci, to ze Gott aby znel moudreji musel mluvit slovensky? a dej byl strasne divny... Jen kvuli te pisni davam hvezdu jinak by to byl jasnej odpad. ()

andydufrsn odpad!

Nevím, ale jestli by Gottovy umělecké počiny měly mít takový trend jako účinkování v takovýchle dílech, tak je snad i dobře, že zemřel…. ()