HoneyBunny

Superhrdinské síly v americkém nezávislém dramatu... které primárně pojednává o vztazích a návratech domů. A bohužel to není tak zajímavé, jak by se mohlo zdát. Zaujal mě svět budoucnosti, kde je voda vzácná (něco, co nám reálně hrozí), ale toto téma je vždy jen na okraji onoho rodinného dramatu, které ale není natočené tak zajímavě, aby diváka víc zasáhlo. A to na dramatech není nic špatného, ale musí se umět natočit. Mrzí mě to, protože herci, námět i atmosféra jsou slibní. ()

Morholt

Holka s jistými schopnostmi prchá před vládními agenty a okolnosti jí nakonec donutí vrátit se k domů. Tématicky nic objevného, čehož si byla Hart vědoma a tak se to rozhodla výrazně říznout rodinným dramatem. A to byla podle všeho chyba, protože vzdor povedenému vizuálu a vynikajícím herečkám to pro mě byla úmorná nuda, kterou jsem jen těžko rozkousával. Možná pokud by si režisérka vypomohla trochou akce, kterou by děj popohnala, bylo by to lepší, ale bohužel. Škoda. 30% ()

iXtr3m3

Objektívne to možno bolo aj za tri hviezdy, ale subjektívne kvôli absencii toho, čo by som chcel a to akcie, nemôžem dať viac ako dve hviezdy a aj to som milosrdný. Je to viac dráma a možno trošičku sci-fi, ale triler? Ani náhodou. Škoda, myšlienku to malo, čakal som ale oveľa viac. ()

silentname

”Fast Color” ma nakoniec príjemne prekvapilo. Film si ma získal svojou atmosférou, skvelými vizuálmi a schopnými hereckými výkonmi, ktoré tieto postavy skutočne skvele oživili a dali im aj dobrú dávku osobnosti. Gugu Mbatha-Raw je veľmi dobrá a po celú dobu som jej fandil. A dúfal som, že to všetko nakoniec pre ňu dopadne dobre. Palec hore aj pre Lorraine Toussaint. Je veľmi prirodzená a jej postava skutočne robí maximum pre to aby ochránila svoju rodinu. Najprv som si myslel, že sa na konci film trošku na rozsype. So zloduchom a vládou, ktorá prenasleduje našu hrdinku a jedno s druhým. Ale výsledné film prináša celkom uspokojivé zakončenie a so skvelou daždivou scénkou. Takisto soundtrack. Skutočne veľmi príjemná hudba, ktorá robí z filmu skvelý zážitok. Mínusy pre film je hlavne fakt, že je to miestami dosť predvídateľné. Je tu pár schopných zvratov, ktoré fungujú... no rovnako je tu potom pri konci kopec scénok, ktoré sme videli miliónkrát. Hádka, kde niekomu ublížime, útek po ktorom sa osoba vráti všetko napraviť, happy end a podobne. Toto sú všetko staré veci čo poznáme. Svet tohto filmu je celkom zaujímavý a je dosť blbé ak je voda drahšia ako izba. Ako celok poviem, že som si film skutočne užil. Dobré postavy, dobré vizuály a aj celkom uspokojivý príbeh pre mňa vytvárajú film, ktorý môžem odporúčať. A na záver ešte poviem, že je fajn vidieť iný film s využitím superschopností bez toho aby ma otravoval. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()

Marze

Klima už je tak v pr...že měsíce nepršelo a samozřejmě logicky vyletěly účty za vodu vysoko. Před lidmi se celé generace ukrývá hlavní hrdinka filmu, která má se ženami v její rodině hrdinské superschopnosti a umí manipulovat s hmotou. Ukrývají se proto, že nemají páru, jak by společnost na jejich superschopnosti zareagovala. Film začíná po určité expozici , že na jejich farmu na samotě jedou vědci. Žánrově to je neobvyklý pohled na superschopnosti superhrdiny. Postav je ve filmu poměrně málo a natáčecích prostředí také. Nálada je dost ponurá. Poselství je kladné, protože se ukazuje , že superschopnosti blahodárné pro ostatní je nutno používat. Celé to na mě působilo spíš jako sci-fi nebo spíš fantasy seriál. ()