Prospektor

Otec a jeho dospívající dcera cestují vesmírem a na mnohdy pustých vesmírných tělesech se snaží těžit drahokamy, které jim umožní vymanit se konečně z bídy a tuláckého života. Jejich poslední zastávkou je neznámý měsíc, v jehož jedovatých lesích se skrývají nejen drahokamy, ale také nebezpečí v podobě místních obyvatel. A honba za zbohatnutím se záhy změní v boj o přežití, v němž nemá nikdo nic jisté. Dívka, která se potýká nejen s nemilosrdnými obyvateli lesa, ale také s otcovou chamtivostí, jež mu zcela zastínila rozum, záhy zjistí, že si musí proklestit vlastní cestu ke svobodě. (Cinemax)

Morholt

Po stránce příběhové se samozřejmě nejedná o nic světoborného. Vlastně jde jen jen o další dva protivníky, které extrémní okolnosti donutí spolupracovat a že se jedná o malou holku a vesmírného tuláka na klišovitosti nic nemění. Výrazně nahoru film tahají Pedro Pascal a talentovaná Sophie Thatcher, mezi kterými funguje báječná chemie, takže jejich rozhovory, byť často triviální, působí překvapivě zábavně. A pochvalu si zaslouží i prostředí. Ono se sice jedná o obyčejné lesy, ale jsou nasnímané tak, že působí tak nějak zdravě jedovatě a to se mi líbilo. Fajn debut. 70% ()

movie

Plíživé, minimalistické, low budget, ale velmi dobré naturalistické sci-fi s trochu jiným Pedro Pascalem, než jak ho známe z Narcos a s hodně silnou debutantkou Sophie Thatcher. Doporučuji všem, co od sci-fi nečekají spektákl, tohle je spíš chladivé survival drama (poněkud nadupaný popisek distributora moc nesedí). ()

Tom_Lachtan

Sci-fi, kde science ani fiction vlastně moc není, respektive je, ale funguje jen jako kulisa pro příběh, který by se mohl stejně tak odehrávat na divokém západě, jako (při troše fantasie a úprav) za druhé světové. Příběh to není nijak geniální, ale na malém formátu funguje výborně, nehraje si na nízkorozpočtové filosofování a stojí na jedné myšlence a pár hercích. Pedro Pascal tu hraje... Pedra Pascala, prostě obdobně působící postava, jako ve hře o trůny, či druhých kingsmanech a zdatně ho doplňuje dívčina Sophie Thatcher, která působí jako kompilát všech náctiletých hereček za posledních deset let. Jasně, není to žádný filmařský klenot, ale dobře odvedená a zábavná jednohubka. ()

Martrix

Nízkorozpočtové survival sci-fi, které staví na atmosféře a uvěřitelnosti. Herci si nejspíš museli připadat dost podivně, když poskakovali po amerických lesích ve skafandrech z půjčovny. Ale to je OK, protože pro mě je to příjemný odpočinek od vizuálně vytuněných, ale scénáristicky podprůměrných blockbusterů, které postrádají jak atmosféru, tak originalitu (naposledy Alita). Ale abych to uvedl na pravou míru...originální je kromě pár drobností hlavně nápad, natočit takový film. Začátek vypadal velmi slibně a i když tady někteří uživatelé žehrají na rozvláčnost...za mě bylo tempo zvoleno optimálně, protože podtrhovalo právě tu zmiňovanou uvěřitelnost. A to i když měly některé scény, jako amputace a scéna s žoldáky, lehce béčkový odér. Závěr byl uspěchaný a svádí k domněnce, že se v něm stříhalo víc, než je zdrávo. Na druhou stranu...stopáž je na hranici, za kterou by se tento typ filmů vydávat neměl, takže je to pochopitelné. Docela váhám s hodnocením, protože nebýt těchto dvou scén, klidně bych vysolil 4*. No, asi je dám, ale ta čtvrtá hvězda zahrnuje velikánskou podporu začínajícím autorům a sympaťáka Pascala. Jinak je to tak na 60% ()

Socrates

Super osvěžení v dnešní době, plodící převážně scifíčka podle marvelácký komiksový šablony. Trošičku bych film přirovnal k Jonesovýmu Moonu. Hodně minimalistický komorní sci-fi, vonící druhou polovinou minulýho století. Dětem se ale nebude moc líbit, protože jim budou chybět blockbusterový triky a hrdinové, jen občas někdo z nich pochválí obsazení vyhajpovanýho Pedra "Narcos" Pascala. Tak na ty kecy kašlete a zkoukněte to, už jen kvůli tý holce to stojí za to - skvělej hlas a parádní výkon. ()

• Všechny záběry z exteriérů byly natočeny v deštném pralese Hoh na poloostrově Olympic ve státě Washington. (FexteR)
  • Jedovaté častice lietajúce v mesačnej džungli nie sú vytvorené pomocou CGI. Prach bol natočený reálne a neskôr pridaný do záverečnej verzie filmu. (Enceladus)
  • Natočeno podle stejnojmenného krátkého filmu Prospect z roku 2014. (FexteR)

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019