Odds Are

fixaman

Naprosto stupidní film, u kterého vám okamžitě musí být jasné, jaké bude rozuzlení. Naprostá ztráta času. Jedna hvězdička za relativně slušný vizuál. ()

silentname

"Odds Are" bude asi prvým filmom v roku 2019, ktorý odo mňa dostane negatívnu odozvu. Nielenže ide o skutočne predvídateľné a zle napísané dielo, ale myslím si, že vám viem dať minimálne jeden tip na film, ktorý spracoval podobnú tému a výsledok bol oveľa lepší. Ktorý to bol? "Don't Breathe". Prakticky sa dá povedať, že všetko čo je dobré vo filme Fede Alvareza je v tomto filme absolútne odfláknuté. V prvom rade sa snažia akosi tvorcovia zatlačiť na to, že je to podľa skutočnej udalosti a na konci sa dozvieme osudy všetkých našich hrdinov. A reálne si hovorím, že to je nezaslúžené. Minimálne v prípade Tracy a Ryana. Prečo? Lebo je trestné brániť sa v prípade ak si niekto myslí, že mu skutočne ide o život? Nezavraždili človeka so psom. Vrahom bol niekto iný. A potom je tu ešte niečo ďalšie čo spoilovať nebudem, no pre mňa je to minimálne trošku diskutabilné kvôli okolnostiam. Atmosféra filmu je nulová a postavy nie sú zaujímavé. Akcia je podľa mňa mizivá, dokopy to nemá žiadny drive, žiadny pocit nejakej razancie a vyzerá to, ako keby to chceli urobiť viac PG-13. Záverečné rozuzlenie postupom času príde ako jediné logické vysvetlenie a to je aj najväčší problém. Nemali by sme vedieť predvídať čo sa bude diať. Pre mňa je tento film nuda. Nemôžem povedať, že absolútne najhorší. Pár momentov to má, niektoré twisty sú okey a sú tu asi dve scénky, ktoré niečo podľa mňa ponúkli. Ale výsledne zbytočný film s mizernou pointou a slabým vyvrcholením. Nuda. Hodnotenie: D+ ()