Také krásne šaty

• Česko Takové krásné šaty (viac)

Strašidelné rozprávanie je zasadené do hektického obdobia zimných zliav v obchodnom dome. Hovorí o prekliatych šatách, ktoré putujú od človeka k človeku a ich cestu sprevádzajú ničivé dôsledky. Vo svojom najnovšom filme dokazuje Peter Strickland svoj osobitý filmársky štýl. (ASFK)

VideneFilmy

Výrazné estetické vyjadrenie s netradičnými prvkami surrealizmu, kde sú hlavným artefaktom vraždiace šaty. Napriek štýlu umeleckého spracovania mi prišlo v mnohých prípadoch až príliš "okaté" a zbytočné - repetitujúce sa prvky pôsobili často nezáživne, snových vízií bolo veľa a "divnosť" sa ponúkala v každej jednej scéne. Všetko je sústredené do estetickej stránky, na ktorej stojí aj padá. Priznávam, celý čas som čakal, či sa dej rozbehne a bude nám dopriate finále, pri ktorom si poviem, že chápem dôvod, prečo sa režisér rozhodol pre dané umelecké vyjadrenie. Pôsobilo na mňa rovnako "fádne" ako celý zvyšok filmu. Dielu je potrebné uznať výrazový charakter, estetickú stránku a netradičné nápady, čo sú dôvody, pre ktoré si svoje publikum našlo a nájde. Pred zhliadnutím odporúčam, aby ste si pozreli ukážky a usúdili, či ste cieľová skupina, inak sa môže stať, že film vypnete. ()