Kenny je rozčarovaný prodejce zmrzliny v Chicagu, který má zářivě bílou uniformu a otupělé srdce. Jednou v noci potká Lolitu, jízlivou mladou ženu s fialovými vlasy, která nemá co ztratit. Ukáže se, že mají stejného terapeuta – který zjevně neodvádí nejlepší práci. Přestože se na mnoha věcech neshodnou, jsou zajedno v tom, že jim toho život moc nenabízí a rozhodnou se společně vydat do San Francisca, kde společně skočí z mostu Golden Gate. Cestou se jim přihodí řada nehod a nepříjemností – včetně ukradených aut, neúspěšných pokusů o spáchání těžkých zločinů, nečekaných setkání se stopaři a náhodou zachráněných životů. Zatímco se vztah mezi Kennym a Lolitou prohlubuje a jejich cíl už je na dohled, oba začnou - velmi zdráhavě a bez jakékoli předchozí průpravy – objevovat příslib lásky a zjistí, že možná nakonec přece jen mají pro co žít. (Cinemax)

laik_60

Nie, nie nebral by som tento film ako komédiu. Je to vážna dráma o dvoch ľuďoch zufalcoch hľadajúcich zmysel. Pri sledovaní ich príbehu sa nečudujem, že v Amerike je po právnikoch (a politikoch) taká populárna profesia ako je psychologický poradca. Títo dvaja z filmu sa napokon dohodli , že ho potrebovať nebudú lebo našli seba. ()

Aljak

Zaujímavá konverzačná road-dramedy. Svojim spôsobom originálne, ale mňa osobne to akosi neuchvátilo. Žánrovo to nebolo vôbec zlé, ale celé mi to prišlo akési absurdné - to putovanie naprieč Amerikou za účelom samovraždy v úplne pokojnej atmosfére nebolo ani trochu uveriteľné. Navyše, od konverzačky človek očakáva aj nejaké lepšie dialógy, a tých fakt dobrých tu bolo ako šafránu. Dokonca ani ústredná dvojica mi nijakým spôsobom neimponovala. Divný film, ktorý spočiatku pôsobil nádejne (v zmysle zaujímavo), ale v konečnom dôsledku to bola len kôpka čudnej originality. ()

Martin741

Maly nenapadny film, ktory si mainstream ani vlastne nevsimol, ze jestvuje. Rob Spera nie je moc znamy reziser, toto je vlastne asi aj jeho najlepsi film. Hodne to vleje chuti do zivota, on + ona, dva stratene existencie chcu ist do San Francisca V USA, kde skocia z mosta ..... cesta do tohoto mesta im ale ukaze, ze zivot nie je az taky bezutesny a depresivny. Dvojka bola sympaticka, rezisersky na urovni. Viac takychto filmov : 89 % ()

Enšpígl

Kolik existuje takovýhle naprosto nenápadných filmů, který potvrzují heslo "krásné věci se o pozornost neprosí " ? Vždycky je pak štěstí, když na něco podobnýho narazím. Film si pustím do sebe a on vysloveně rozkvete, roztluče srdce, pohladí duši a zase odejde i když myšlenky diváka velmi silně ovlivní. Já nemám slov pro tenhle krásně smutný příběh o dvou ztracených duších a Kennyho s Lolitou jsem si absolutně zamiloval, rozuměl jsem jim možná víc než bych si sám přála jsem si jist, že si je do života pozvu ještě mnohokrát. Děkuji holkám a klukům z HBO resp. Cinemaxu za objev tohoto klenotu. ()

Ephemeris

Film presne toho sladko-bôľneho typu, akému by som ešte pred 10-15 rokmi bez rozmýšľania dala 5* a ešte ho považovala za úplne zásadný. Ale môj aktuálny pohľad už zachytáva hlavne patetickosť, ktorá sa v týchto filmoch vyplavila na povrch (presne ako u tiež kedysi pre mňa "zásadného" kanadského One Week). Scéna s prepadom samoobsluhy takmer geniálna, stredozápad USA a Skalisté hory úžas, ale do kolien už nejdem a z mostov sa proste skáče. ()