Ztraceni ve vesmíru

• USA Lost in Space
USA, (2018–2021), 23 h 18 min (Minutáž: 39–66 min)

Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Ignacio Serricchio, Amelia Burstyn, Raza Jaffrey, Ajay Friese (viac)

Recenzie používateľa Anderton k tomuto seriálu (32)

Neznámo (2019) (S02E08)

Opäť sa ide až na doraz a predovšetkým navštívime úplne novú, v poradí už tretiu planétu tohto solárneho systému a mne bolo nad jej povrchom dobre. Už cítiť, že sa blíži finále a postavy aj podľa toho konajú a celá epizóda má výrazný spád. Len som zvedavý, ako sa do toho všetkého ešte zapojí tajomná konštrukcia vytvorená mimozemšťanmi, na ktorú sa tak trochu zabúda a pritom ide o najtajomnejšiu otázku celej série. ()

Skořápky (2019) (S02E09)

Zatiaľ asi najakčnejšia epizóda druhej sezóny. Sledujeme paralelne dve dejové línie, pričom aj tie jednotlivo prebiehajú na dvoch frontoch. Najzábavnejšie to je nad povrchom planéty, kde sme svedkami niečoho dosiaľ v seriáli nevídaného, snáď to aj niekam vo finále povedie. Dá sa predpokladať, že všetko nakoniec dobre skončí, napriek tomu musí byť každý fanúšik po devine na finále maximálne nažhavený. ()

Devadesát sedm (2019) (S02E10)

Viac ako len dôstojné zakončenie druhej série. Na plný počet síce nejdem, ale ono je to jedno, aj tak ide viac o hodnotenie série ako celku. Finále je akčné, na televíznu tvorbu monumentálne, v podstate by sa za podobne zvládnuté triky nemusel hanbiť ani kdejaký kinofilm. Čaká nás aj zopár prekvapení, ale inak sa ide vo vytýčenom smere z predchádzajúcich epizód, až v samotnom závere tvorcovia pripravujú nečakanú pôdu pre sériu číslo tri. 90% ()

Série 3 (2021) (S03)

Tretia séria Lost in Space možno nie je tak atmosférická a pohlcujúca ako dvojka, ale je zrejme najfunkčnejšia, prináša množstvo deja, akcie a aj emócií. Will je častokrát na facku, ako aj pátos, ale ak to berieme ako súčasť hry, respektíve žánru detské science fiction, tak je to bez problémov. Tvorcovia si dali záležať, aby fungovalo posolstvo a séria mala správny rytmus a tempo, takže na čo sa sťažovať. Možno by sa dokonca hodilo častí aj desať, toľko sa toho odohrá. Humanitárne myšlienky o pôvodnom nastavení mysle a možnosti sa zmeniť k lepšiemu, čiže paralely mimozemských robotov a ľudstva, povyšujú Lost in Space na viac ako len solídnu televíznu zábavu s dobrými trikmi. ()

Tři malí ptáčci (2021) (S03E01)

Hodnotenie súvisí skôr s tým, že sa vraciam k seriálu po dvoch rokoch, kedy som videl druhú sériu a nemám čas a asi ani chuť si ju zopakovať kvôli tomu, aby som bol dokonale v obraze. Trojka sa ale rozbieha rýchlo, čaká nás veľa deja, napínavé scény a krásne exteriéry ako z hollywoodskeho blockbusteru, čo nie je zrovna seriálový štandard každého scifíčka. ()

Kontakt (2021) (S03E02)

Hutný dej, akcia, pekné exteriéry, skvelo zobrazená mimozemská technika a k tomu dialógy ťahajúce za uši podkreslené gýčovou hudbou. Čaká nás opätovné, ale veľmi zvláštne stretnutie Robinsonovcov a jedno nečakané rodinné odhalenie v štýle Star Wars. Funguje to, ale fungovalo by to lepšie s lepšie napísanými dialógmi. Aspoň niektorými. ()

Nováček (2021) (S03E03)

Mierne zvoľnenie tempa a kvalitnejšie dialógy tretej sérii v tejto epizóde výrazne pomohli. Dej sa ale stále ženie slušne vpred, nie je čas na žiadnu vatu. Dve dejové línie sa pretínajú, najzaujímavejšia ale bola v tomto prípade akcia dvoch dospelých Robinsonov spoločne so "Strašiakom" a aj jej prekvapivé vyústenie. Tretia séria sa tak týmto dielom naplno rozbehla. ()

Beze stop (2021) (S03E04)

Štvrtý diel svojimi udalosťami a akčným vyznením pôsobí, ako by išlo o finále série. Dejové línie sa spájajú, vidíme emocionálne stretnutie po dlhšom čase a spoločne idú všetci spolu za jasným cieľom, cestou do systému Alfa Centauri. I keď sa zdá, že všetko napriek doterajším prekážkam sa nakoniec hladko podarí, tak správne, všetko sa podľa plánu nepodarí. A máme tu zápletku pre druhú polovicu tretej sezóny. ()

Není úniku (2021) (S03E05)

Po nadupanej predchádzajúcej epizóde pochopiteľné prichádza určitý výdych a nižšie tempo. Nie je to priamo výčitka, je to len logický vývoj naratívu. Každopádne problémy po stroskotaní na planéte s úžasnými červami, že by aj na Dune pozerali, je zábavné sledovať. Pre postavy už menej, ale keďže sme vo fikčnom svete, tak donutiť obrovského červa, aby vyvracal vašu loď s vami na palube, nie je veľký problém. ()

Poslední vysílání (2021) (S03E06)

Blížiac sa k finále nám poskytnú tvorcovia aj nejaké dôležité zvraty. Zistím, prečo vymrelo miestne obyvateľstvo a pripraví sa pôda pre zápletku posledných dvoch častí. A to celkom netradične, pretože sa bude, samozrejme len skoro, umierať. A ako to skončí, si pri rodinnom seriáli vieme domyslieť, ale aj v tom je kúzlo rodinnej sci-fi zábavy. ()

Smršť nečekaných událostí (2021) (S03E07)

Názov presne popisuje to, čo v pred-finále tretej série uvidíme. Množstvo udalostí, ktorých je ale asi až príliš mnoho. Každopádne to aspoň perfektne šľape, i keď veci idú jednoduchšie, ako by sme videli vo vážnejšie ladených sci-fi. Na záver ale predsa len prichádzajú problémy, ktoré zatiaľ riešenia nemajú. Taťka Robinson prejavuje akosi málo empatie, po vražde jedného dôležitého človeka sa na mŕtvolu iba sucho pozrie a ďalej rieši veci veľmi chladne, ako by bol robot. No a pozor, sme už na Alfa Centauri a tá vyzerá skvele, v podstate ako Zem. ()

Důvěra (2021) (S03E08)

Trochu zvláštny, možno nečakaný priebeh finále. Ale napriek tomu funkčný, logický a umocňujúci ústredné myšlienky tretej série a vlastne celého seriálu. Ako zabezpečiť mier a pokojný život v novom domove, na to príde pomerne náhodou jedna z hlavných postáv, urobí nečakaný krok a zistí, že s robotmi sa dá komunikovať aj iným spôsobom, ako násilím. Asi mohlo byť finále dlhšie, ale dovetok dopovie všetko, čo sme potrebovali vedieť. ()