Robin a Mariana

• USA Robin and Marian (viac)

Robin Hood už dávno není nerozumný mladík, ale je stále při síle a je pořád odhodlaný trestat bezpráví, bránit spravedlnost a svou milovanou Marianu. (oficiálny text distribútora)

KarKulA

Výhradně z velké úcty k Audrey a Seanovi 1*, protože nic dobrého k tomuto filmu říci nejde - počínaje naprosto tragickým scénářem (ne, toto opravdu nemělo vzniknout), konče otřesnými kostýmy - vše mezi tím ani nebudu zmiňovat. 70-desátkový pokus o historicko-dobrodružný filmy ve své nejhorší podobě. ()

Lukyn007

A já půjdu směle proti proudu!!! Námět je vážně skvělý, scénář docela taky, i když místy jsou ty dialogy trochu už odfláknuté, ale hlavně je to vtipný. A co víc, ta chemie mezi Connerym a Hepburnovou (která se vrátila na plátno po 9 letech!!!) je prostě boží. Asi patřím k těm, co se jim závěr líbil, neboť je to i vysvětleno, takže já s tím nemám ani nejmenší problém. 70% ()

Historik

Rozhodně je to osvěžující nápad představit oblíbeného a obehraného hrdinu poněkud jinak, ale chtělo by to ještě něco víc. Nějak to lépe zpracovat. Závěr mi nepřišel nejšťastnější, spíš byl nouzový. Jen dobrý nápad nestačí. I tak jsem se ale rád podíval a některé scény byly skutečně výborné. Celek ovšem za tři. ()

Mirokukii

Rozporuplný film, těžkopádný a plný nostalgie, ve kterém se tvůrci rozhodli k hodně odvážnému závěru, který nemusí být každému po chuti. Robin Hood se vrací, a chce už normálně žít, jen jestli už není příliš pozdě, přičemž ho válečné choutky né a né opustit. Výborné kostýmy a prostřední. Středověk zas na mě jednou dýchnul plnými doušky a předvedl se v plné kráse. Skvéle obsazení se spoustou sympatických, dobře zahraných, postav. ()

liquido26

Netradiční a bohužel nevydařený pohled na Robina Hooda. Snímek sleduje starého Robina, který se spolu s Johnem vrátil domů z bitev a zjistí, že z Mariany se stala abatyše v klášteře a teď jí hrozí vězení, a tak vytáhne naposledy do boje proti šerifovi z Nothinghamu. ___ Totálně neatraktivní vizuál. Snímek se snaží být vážný, melancholický a občas zase komediální, ale nedaří se mu ani jedno. Celkově vzato velká nuda. ()

• Audrey Hepburn přijala roli Mariany i proto, aby udělala radost svým synům, kteří na ni naléhali, jelikož byl do role Robina Hooda obsazen Sean Connery, dřívější představitel Jamese Bonda, kterého byli fanoušky. (Mirokukii)
  • Scéna, kdy vůz sjede do řeky a převrátí se, nebyla plánovaná. Kamery ji ale zachytily a ve filmu zůstala. (Zdroj: Audrey Hepburn - Barry Paris) (Mirokukii)