Předtím, než inspirovala generace, byla jenom Astrid… Biografické drama přibližuje život a mládí švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové, ženy, která dala světu báječné příběhy Pippi Dlouhé punčochy, Emila z Lönnebergy, Dětí z Bullerbynu a mnoho dalších. Je třetí nejpřekládanější světovou autorkou knih pro děti... Jako mladá dívka (Alba August) pracovala v redakci Vimmerby Tidning, kde se zamilovala do šéfredaktora Reinholda Blomberga (Henrik Rafaelsen), který byl od ní o 30 let starší. Otěhotněla a jako svobodná matka se rozhodla porodit dítě v Kodani, kde nemusela sdělit jméno otce. Její syn Lars strávil první roky v dánské pěstounské rodině. Později se Astrid setkala se Sture Lindgrenem (Björn Gustafsson), který se stal jejím manželem… (JOJ Cinema)

rigby

Sympatický film, který se zaměřuje na jednu epochu života slavné spisovatelky. Boje s tehdejšími předsudky jsou zajímavé, rovněž tak hledání vztahu matky a syna. Ale možná se z toho dalo vytěžit více. I tak je to stále příjemná podívaná, která dokáže chytnout za srdíčko. 3+ ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. Žáci se díky němu mohou dozvědět něco o životě Astrid Lindgrenové. Ve výuce bych ho ale nepouštěl kvůli menší přínosné hodnotě. ()

PTuranyi

Výborná adaptácia neľahkého životného príbehu Astrid Lindgrenovej. Kupodivu sa film veľmi nezaoberá jej spisovateľskou dráhou ale sústreďuje sa na jej dospievanie, citový život a materstvo. Rozlúčenie a hľadanie si cesty k synovi je sú zrejme základom budúcej tvorby. Produkcia sa postarala o kvalitu všetkých technických parametrov filmu a herecké výkony sú rovnako dobré. ()

avantgardx

Pro severské filmy mám slbost, avšak zde mi přišel příběh příliš triviální. Nemaželské dítě a nesnáze mladé matky s jeho získáním do vlastní péče a výchovou za starých časů, a nic moc víc. A že se jednalo o budoucí slavnou spisovatelku na tom nic nemění. ()

amalia

Zivotopis Astrid jsem zhruba znala, takze jsem vedela o co asi tak pujde. Presto momenty prekvapeni a hezky zahrane obema jejimi muzi. Skvele Alba August jako Astrid Lindgren. Malokdo snad necetl knihy od Astrid, i kdyz o knihach a psani tento film moc neni. Je to zivot sam. ()

tribican

Šíleně dlouhé scény a rozpačitost většiny postav má sice navodit švédskou atmosféru, ale ve skutečnosti jen podtrhuje celkovou nudu. Životní příběh Astrid je zajímavý, stejně jako její tvorba, ale podat se to dá lépe a především v kratší době. 65 % ()