Christian s kamarádkou si vyrazí na výlet k pláži, kde nachází ležet ženu. Ta se dušuje, že jen omdlela a záhy rychle mizí. Opět na sebe narazí na večírku v přístavu a odjíždí spolu na motel. Tam se stane podivná událost, která odstartuje podivný sled událostí... (Rodriguez)

G04T

Jak jednou řekl Gastaldi - "scénárista nesmí podvádět" a má pravdu i přes to, že on sám ve svých scénářích podvádí. Od Spasma jsem nic moc nečekal. Lenziho nemám zrovna moc v lásce kvůli jeho povaze a egu, ale tady mě mile překvapil! Má to kurevsky dobrou atmosféru od začátku do konce. I když to je jenom thriller tak jsem se fakt hodně bál. Ve scénáři jsou díry. To se dalo čekat. Většina giall nemá moc logiky. Všechno sledujeme očima (a myslí, jak se později dozvíme) Christiana. A to je asi ten největší problém. SPOILER! Když jsem zjistil, že je Christian duševně nemocnej, tak jsem se sám sebe zeptal "Lenzi, nepodvádíš teď?". V tomhle filmu je strašně moc postav a některý z nich jsou hrozně zbytečný. Když na konci bylo, že je Fritz taky duševně nemocnej tak to už bylo úplně v prdeli. Spasmo vůbec nemá logiku, ale na to si člověk zvykne. Úžasná melancholická hudba od maestra Morriconeho je asi to nejlepší, co ve Spasmu bylo. ()

Elessar.

Priznám, že prekvapenie. Miestami mi to prišlo mimoriadne moderne a nadčasovo. Nemala som dojem, že pozerám nejaký "starý" film. Lenzi sa skutočne predviedol. A nič nie je také ako sa môže zdať :) ()

clint123

Vynikajúce mysteriózno - psychologické giallo od Umberta Lenziho ponúka, napínavý dej, tajomné scény, klasické prvky gialla, výbornú hudbu od Ennia Morriconeho. Skvelí herci - výborný Ivan Rassimov. Klasika žánru! ()