Vznášení

(festivalový názov)
Krátkometrážny / Experimentálny
Francúzsko, 2018, 7 min

Digitální miniatura, v níž způsob rozkladu obrazu zdůrazňuje, co zanecháváme za sebou – trajektorie pohybů, činů, rozhodnutí, gest. Původce stop se rozpouští ve zviditelňování toho, co zůstává; jednoduchý vizuální princip spouští imperativ ohledu na důsledky a pozůstatky pohybů myslí, těl i věcí. (MFDF Ji.hlava)

hanakonochi

L'Indomptable et L'envol sa u mňa nestretli s pochopením. Ako veľký fanúšik tohoto velikána experimentálneho vizuálneho umenia si dávam záväzok preskúmať a zamyslieť sa nad posunom v jeho myslení. Spôsob, akým začal narábať s filmovým materiálom je prekvapujúci. Prekračuje zaužívané hranice a transformuje ich do digitálneho susedstva, kde sa už ja ale komfortne necítim. Potešenie budem hľadať v jeho predošlých kúskoch, tie sú u mňa päťhviezdičkové. Môžete namietať, že všetky som nehodnotil za 5, to len vyjadruje mieru mojej obľúbenosti. Zaužívaná škála piatich hviezd (šiestich včetne odpadu) nie je postačujúca. V prípade, že ste od neho nič nevideli, dávam do pozornosti bezkonkurenčnú audio stránku, pod ktorú sa podpísala jeho manželka. ()