My

(festivalový názov)

Sex, nihilismus a bezcílné mládí... Na belgicko-nizozemské hranici se osm teenagerů snaží rozbít monotónnost jednoho žhavého léta. Při vzájemném objevování sebe sama se přivádějí na hranici možného a přijatelného a jejich sexuální zvědavost brzy začne stírat hranice mezi správným a špatným. Jejich dobrodružství začíná bezúčelně, idylicky. Ve své klubovně zapalují klacky, blbnou a navzájem si to spolu rozdávají. Tohle vzrušení jim ale nestačí. Jejich původně nevinné sexuální hrátky se postupně promění v profesionální porno, pohlavní zneužívání, prostituci a vydírání. Nevinnost již nemá šanci – zvrácené hry a sexuální vykořisťování ji zcela rozdrtí a dospívající jedince změní v bezohledné dravce. (Cinemax)

Micoldee

Filmy, ve kterých vidíme nějakou zajímavou (,,extrémní”) podobu sexu, nikdy nejsou normální. Ani tenhle snímek nebyl vyjímkou. Nechápu to, ale i přes počáteční zděšení a podivnost, se z toho nakonec vyklubal celkem zajímavý příběh. Ta cenzura na HBO mě ale štve. ()

Pitryx

Naprosto katastrofální zpracování snímku, který mohl být výborný. Chvilku jste tu, chvilku onde, netušíte kde je pravda a ani se to nedozvíte. Tímto podáním to tvůrci celé dokonale zkonili. Dám dvacet za pár silnějších scén, ale více ani ň. ()

bonovox

Zvrátená sonda do života dospievajúcej mládeže. Metúco natočené v štyroch dejstvách. Kids boli v 90-tych rokoch oveľa posobivejšie v zobrazení extrémnych situácii dospievania. ()

INDYANA

Kludne som si to mohol nechať ujsť. Skukol som to len preto, že som ešte žiaden holandský či belgický film nevidel a žijem tu ale ako vidieť, o nič som neprišiel. Vulgárne a vlastne zodpovedajúce súčasným tunajším pomerom, vzťahom a výchove. 1* ()

Rider@

Dobře natočené, podnětný námět (jak mladá generace neví co by a nemá žádné starosti, tak vymýšlí totální kokotiny a ještě jí to přijde v pořádku). První 2/3 filmu velmi dobré. Pak se projeví, že buď autoři nevěděli co s tím nebo se drželi vzorně předlohy, která jen tragikomicky ukazuje, jak parta dobře sladěných a kreativní mladých přesvědčí dospělé o věci, které by normálně uvěřila jen chorá mysl, protože ty děti jsou prostě nevinné, že. Celkově za mě vhodný výchovný film pro dospívající a zejména dospělé, kteří si snad konečně uvědomí, je že děti od 14 výš mohou být neřízené střely bez zábran. ()

Rhaegar

Ten film pravděpodobně kalkuluje s tím, že jsem Holanďan a o té kauze jsem byl informován 24/7 ze všech možných médií. Takhle to pro mě bylo velmi útržkovité. ()

Mazmen

No nevím jaká byla realita, ale toto mi přišlo těžce přitažené za vlasy. Tohle už nebyly normálni děcka, ale psycho-sexuální devianti. A jestli ta borka zemřela opravdu tímto způsobem, tak to je 100% Darwinova cena. ()