Robinsonův ostrov je zpět! Na exotické Filipíny odjelo hrát nejdobrodružnější hru světa devatenáct odvážných Čechů a Češek. V cestě za výhrou dva a půl milionu korun a titulem nového českého Robinsona jim stojí hlad, vyčerpání, horko, nehostinná příroda a vzájemná rivalita. Moderuje Ondřej Novotný. (TV Nova)

Ondr4H odpad!

Měšťáky kteří mají největší vzrůšo nakoupit během svátků vysadí na ostrov ať si tam poradí s celým týmem za zadkem.Celé měsíce hnijí na pláži, semtam zabijou nějaké zvíře, baví se o nesmrtelnosti chrousta a o imunitě jako nějací chronicky nemocní.Nova tuhle látku natáhne na celý kvartál a já jenom vždy žasnu u těch ukázek. ()

enoemis13

Tých 34 epizód je cez čiaru ... postavy fajn ... víťaz/ka sklamanie ... SPOILERY: nechápal som to vyhodenie Dominika, ako môžu byť ľudia takí blbí, Radim jednoznačne najzaujímavejší, tiež to mohli riešiť inak ... a ten moderátor v porovnaní s Jeffom je čistá tragédia - ten chlapík sa hodí niekde na pohreb alebo informovať o najväčších tragédiách sveta ... 45% ()

barneybishop

První díl pecka, velmi příjemné překvapení. Někteří hráči zatím vypadají taky velmi zajímavě. Myslím si, že druhá řada má našlápnuto tím správným směrem, kterým se to má všechno ubírat. Teď už to může pokazit jen produkce sama, tak doufejme, že se poučili z přešlapů minulé řady. Moc se těším na další díly! ()

Trp@slik

Dramaturga tohoto poředu by měli vyhodit. Mám rád reality show Survivor, ale tady je do dílu sestříháno 85% toho, jestli mají sníst chleba nebo ne a intrik ještě před tím, než vyhrají/prohrají výzvu a 15% skutečné soutěže. A přitom je tam zajímavý koktejl osobností. Dám tomu ještě jeden díl. ()

Allica

Největší mínus tohohle pořadu je, že se neskutečně vleče, ve snaze vytvořit co nejvíc dílů, aby Nova měla víc sledovanosti. Výběrem lidí je to určitě lepší než první řada. ()

FiftyFifty

Jediná šílenost, na kterou jsem ochotný se dívat. A přitom dávám jenom dvě hvězdy. Celé je to hodně hodně hodně přepálený se stopáží. Spoustu vypravování kolem. Kmenová rada trvá skoro půlku celého dílu :D To mě už potom moc nebaví. Zase je potřeba udělat 60 dílů, aby TV Nova měla sledovanost. Ale je to určitě lepší než nějaká Ordinace nebo Ulice. ()

Evanlyn

Osobně nechápu co lidem n české verzi tolik vadí. V české i americké verzi jsou podobné tipy lidí - frajeři, krásky, starší žena, starší muž, záměrně neagresivních hráč, záměrně agresivní hráč atd. Moderátor se dost zlepšil. Pustila jsem si první díl první série a první díl druhé série a jeho výkony jsou úplně jinde. Vlastně úplně jediná věc, která mě žere je protažování dílů. V americké verzi se v jednom díle uskutečnil souboj o odměnu, souboj o imunitu a ještě kmenová rada. Za tohle palec dolů. Pamatuju si díly, kdy se tam nestalo vlastně vůbec nic. ()

TomQ

Já tuhle sérii hodnotím opravdu dobře, baví mě dívat se na to. Moderátor se oproti první řadě zlepšil naprosto dramaticky. Předtím jsem ho neznal, ale ze začátku první řady při komentování soutěží jsem si říkal "proboha vždyť to zní jak příšerný komentář sportovního utkání". Klidně bych se býval vsadil, že je to povoláním sporťák :) A ruku na srdce, Jeff Probst v prvních řadách nestál taky za nic. Ve druhé řadě už Onřej Novotný moderuje přirozeně, pokládá na kmenových radách smysluplné i záludné otázky a celkově je vidět, že hru opravdu vnímá. Soutěžící jsou taky dobře vybraní, není tam plno extrémů (na což naprosto dojely české pokusy o Big Brother apod.) a oproti první řadě chybí i Petra (která byla viditelně vybraná právě pro určitou kontroverzi). Prostě ve druhé řadě jsou soutěžící "normální". Jistě, Robinsonův ostrov je do jisté míry "čajíček", soutěžící údajně trpí horkem a hladem, ale moc to vidět není, spíše to působí (na obrazovkách, realita mohla být jiná) jako dovolená u moře. Ale i toto je potřeba brát tak, že je to teprve druhá série a i slavnější americký originál začínal pozvolna, pokud si pamatuju dobře. Ocenil jsem aspoň to, že některé věci před diváky jsou oproti první řadě méně utajované, např. je teď naprosto jasně vidět, že na každém ostrově mají nádobu s pitnou vodou a nemusí pít nějakou pochybnou vodu z potoku (čemuž by asi stejně nikdo rozumný nevěřil). V první řadě se toto dalo nepřímo vytušit ("hej, našli jsme vodu"), ale přiznané to nebylo. Co se týká soutěží - to není česká záležitost, ty jsou sdíleny mezi různé štáby různých států a (zřejmě i proto) na mě působí dostatečně propracovaně, různorodě i zajímavě. A interakce mezi soutěžícími jsou taky komplexní, aliance se tvoří, nikdo si nehraje hloupě na nějaké přátelství nadevše, bez ohledu na to, že je to čiště jen hra. Často kritizovaná délka mi ani nepřijde, ale asi to z velké části je tím, že se většinou dívám později a tudíž můžu přeskakovat reklamy. Částečně souhlasím, kratší stopáž by nevadila a asi i prospěla, ale musíte to brát i z hlediska Novy - dala do toho určitě hodně peněz, tak z toho neudělá 15minutový akcí nahuštěný díl jednou týdně... ()

SNCIS

Česká verze - Kdo přežije je zpět! Moderátor: Ondřej Novotný je sympaťák a já s ním problém nemám. Hry a soutěže: Tentokrát těžké alespoň ty před sloučením. Soutěžící: Je to znovu různorodý matroš! Poměrně hezké dívky vytvoří ženskou alianci. Drobný brejloun (Radim) intrikáří a dělá show napínavou. Vousatý plešoun (Dominik), kterého kmen doslova uctívá, protože ho považují za velkého šéfa. Otravná až namyšlená modelka (Bára), toť jsou asi 3 nejvýraznější soutěžící. Formát pořadu mě baví a na české poměry opravdu super show. Vítěz: ? - 80%. ()

Pelidor odpad!

Panoptikum jakýchsi podivných potetovaných lidí. A až vyrostou ,tak budou nejspíš účinkovat ve Výměně manželek. Fuj! ()

tehol

od slouceni do tawitawi je to JEDNOZNACNE nejlepsi survivor, co jsem kdy sledoval. Bára MVP. ----- eidt_1: k hodnoceni: samozrejme hipsteri,co maj nasledovane ameericke verze budou nesmyslne kritizovat, ale tak cekal by nekdo neco jiineho? v podstate jedine na cem zalezi je cast. a ten je vyborny(vcetne moderatora), ostatni je podruzne. a pak jsou tu hodnotitele, kteri by tomu hodili odpad, i kdyby tam vystupovala dua lipa s aubrey plazou jen protoze absolutne nedokazou pochopit tento porad... a asi nemusim rikat, ze to tu vetsina hodnotila po 2 dilech. ;) ----- edit_2:(po 29. dilu): graduje to silne, Radim je pryc svoji debilitou (jak jinak to nazvat, uplne kazdemu s pulkou mozku muselo byt jasne, ze to je proti pravidlum a ze si to nova osefuje), bez neho nemohla fungovat aliance kalingy, protoze Peta uz byl hrozba a Bizon nechape hru. Mirek to neskutecne rozjel ve vyzvach a ani nevim kolik ma po kapsach imunit. Martina pokracuje v jezeni dortu. Zina je uplne zbytecna a holky ji mely vyrazit uz davno, no jejich chyba, ted se to proti nim obrati. postupem casu mi zacala byt dost sympaticka Trierka, tak aspon nekomu tu vyhru pujde s klidem svedomi prat. Blanka se totiz pravdepodobne ani finale zucastnit nechce a prala by si vitezstvi Katky. proc zrovna jeji? to je mi zahadou, ale tak who cares.. vyrazeni Katky me nakonec mrzelo, je to opravdovy hrac se vsim vsudy. prijezd na ostrov vykoupeni bude zabavny, nicemene jestli se vyplni ukazky, kde ji nedovolili spat v pristresku, tak to bude neskutecna prasarna a trapas od bizona a spol(ja bych se teda stydel neco takoveho udelat, at uz by mi kdokoli v ramci hry udelal cokoli). zejmena ten je mi v poslednich dilech krajne nesympaticky, chova se jako 10lete decko, ktere absolutne nepochopilo smysl hry. kdyby nemel stesti, ze se na zacatku chytil radima, tak konci tak ve 3. kole.. jeste ted se smeju jeho vysvetlovani radimovy nabidky, nejdriv si to nepamtuje, a pak si hraje na nejvetsi moralni ikonu. ()

Petulka46

Jak jednoduché by to bylo. Převezměte celý koncept podle Americké předlohy a bude to velmi dobrá podívaná, ale zde? Jeden díl je jenom o tom co si říkají pár hodin před vyřazováním a to je neskutečná nuda. Pak druhý díl povídání na pláži a pak soutěž a konec. Vezměte celý koncept z Ameriky na 3 sérii a bude to dobrý :) A to takto: kecání, soutěž, do toho dají ještě soutěž o odměnu a pak večer vyřazování to vše v jednom díle. Vím, že Nova by z toho neměla tolik peněz ale možná by přitáhla mnohem více lidí kdyby to netočila na kvantitu ale kvalitu. Série o cca 20 dílech a dobrý, ale tohle běží od zimy do zimy snad :D Ještě dodám, že o proti první sérii je veliký posun opravdu v moderátorovi kde už není tak prkený z hrozným přednesem. ()

peetzahy

Nepřipadalo mi to zase tak hrozné, celkem posun od první řady. Moc sympaťáků sice nečekejte, ale nakonec si stejně většinu nebo aspoň někoho ze soutěžících oblíbíte. Dívat se na tuto reality show se dalo. Za mě slušných 60% takže tři hvězdičky. ()

DžejPý

Tentokrát dám ty 3* rovnou - něco se trochu zlepšilo, něco zůstalo alespoň tak, jak bylo v první řadě. Co zůstalo: první epizody neskutečně o ničem - kecy a kecy, čas zabíjený reklamou. Moderátor si udržel stejnou úroveň jako v druhé polovině první série (což byl jeho lepší výkon). Soutěže byly opět fajn. Co se zlepšilo: Nova v ukázkách neprozrazovala, kdo co vyhraje (imunitu, odměnu). Pravda, zase prozrazovala, kdo určitě nevyhraje... Vítěz? Dokázal to, co musel - přežil (i Ostrov Vykoupení byl součástí hry, byť blbou - čímž myslím, že jeho obyvatelé měli poměrně "leháro", soutěžili o vyřazení jen občas), přesvědčil porotu víc, než ostatní finalisté (pardon, finalistky z dámské aliance), a dostal tedy od ní nejvíc hlasů. Nemusí se vám to líbit, nemusíte s tím souhlasit, ale to je jediné, co můžete. A je to dobře. ()