Mama Brasil

• Česko Mama Brasil (viac)

Irenin svet, to sú jej štyria synovia, manžel rojko, nešťastne vydatá sestra, rozpadajúci sa domček na predmestí Ria de Janeiro, neustály ruch, radosť, pusinky, objímanie, slzy, more a starosť, aby všetci boli najedení, umytí, šťastní a milovaní. Keď jej najstarší syn Fernando dostane príležitosť hrať profesionálne hádzanú v Nemecku, je šťastná, ale najradšej by ho nikam nepustila. Najobyčajnejší príbeh o rodičoch a deťoch od brazílskeho režiséra Gustava Pizzia v hlavnej úlohe s okúzľujúcou Karine Teles, dojíma, zabáva, zahrieva a sľubuje, že život má veľa farieb a nových začiatkov. (ASFK)

JenYu

MFF KV 2018: Velmi nečekané milé překvapení, které mě utvrzuje v přesvědčení, že film nemusí být vymydlený na to, aby z něho sálala něha a rodinná pospolitost. Vysoce hodnotím zachycení scén z rodinného života, které jsou důvěrně známé i nám v Evropě. Hlavní představitelka svoji roli zahrála na výbornou. ()

Enšpígl

Film je nepochybně velmi autentický a herecký výkony rovněž, co však z toho, když drtivou většinu času čumím na lidi jak žijou v Brazilii, bez zápaleky, bez katarze, prostě to co se děje (rozuměj nic ) v milionech rodinách na celým světě měl Gustavo Pizzi potřebu zvěčnit na plátna kin. Nic proti, chápu že když mamince odchází synek za štěstím do světa asi to nejsou pro ní radostné chvilky, ale alespoň může být na svýho synka pyšná že z něj není mamánek jako z mnoha zdejších uživatelů a jde si psát svůj vlastní životní příběh. No nevím je to někde mezi 2-3*, ale beru že se v tom určitě uvidí hodně maminek, hodně tátů a jejich snů tak nakonec fouknu tři. ()

Anderton

Je tu zarobené na tvrdú sociálnu drámu, ale nestane sa tak. Je tu zarobené na komédiu plnú svojráznych, typologicky jasne zadefinovaných postavičiek, ale nestane sa tak. Proste sa stane "iba" nezaškatulkovateľný život. Pizzi má tak svoje postavy rád, že je prostredníctvom nich k nám úprimný čo najviac to ide. Snáď okrem transsexuála tu nemáme prvoplánovo komicky podanú postavu, ale aj tohto chlapíka tu majú všetci radi (no dobre, sestrin manžel bude mať tiež asi aj nejakú kladnú, nám skrytú vlastnosť). Niet tu ani väčšieho konfliktu, ale súbor tých malých vám dokáže urobiť zo života riadny guláš a nervák. Pokiaľ si ale dokážete neustále uvedomovať, že rodina je všetko, tak sa to dá zvládnuť, dokonca si môžete povedať, že patríte k tej šťastnejšej polovici pozemskej populácie. ()

slunicko2

Ukázka ze života obyčejné brazilské rodiny, která by se mohla odehrát i u nás. 1) Poněkud naivní prostá Irena, na níž spočívá břímě celé domácnosti v Petrópolis na okraji Rio de Janeira se čtyřmi kluky, neschopným manželem a nešťastnou sestrou (plus další kluk), kterou bije násilnický manžel, dělá, co může, aby to nějak utáhla. Právě v době, kdy Fernando, nejstarší syn, který by jí mohl pomoci s péčí o rodinu, dostane nabídku na dlouhodobý studijní stipendijní pobyt v Německu jako hráč házené._____ 2) Scenáristé režisér snímku 40letý Gustavo Pizzi (také koproducent, jindy i střihač dokumentů) a jeho bývalá žena, 39letá Karine Telesová (Irena) vystihli rodinnou atmosféru mimořádně dobře. É sempre bonito ver como cada pessoa se conecta com o filme, říká režisér. Vždy je dobré vidět, jak se každý s filmem sžije. Dvojčata jsou vlastní děti a tlusťoch s tubou je Karinin synovec._____ 3) Zaujal mě pěkný 21letý Konstantinos Sarris (syn Fernando, který odjíždí do Německa)._____ 4) Věk protagonistů uvádím k roku natáčení snímku - 2017._____ 5) Snímek o nelehkém údělu je trochu nepříjemné sledovat. Postavy jsou natolik živé, skutečné a přesvědčivé, že jsem cítil ten zmar a vztek i jako divák. Na druhé straně nelze přehlédnout všepronikající lásku, která dává sílu a naději nejenom hlavní hrdince příběhu, ale i trochu nešťastným divákům. Možná by neškodilo dodat trochu děje._____ 6) Chápající koment: Anderton****. ()

zette

Od filmu jsem nic velkeho necekal a bohuzel se tak i stalo. Ctvrtou hvezdicku pridavam jen za atraktivni prostredi ulic brazilskeho Ria. Mama Brasil nenabizi zadny poradny pribeh, jen pohled na vsedni problemy obycejnych lidi. Film se opira o dobre napsanou postavu matky Ireny, ktera je i nemene dobre zahrana Karine Teles. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 18. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance v USA. (ČSFD)
  • Nejmladší dvojčata hrají skutečné děti režiséra Gustava Pizzi a herečky Karine Teles. Prostředního syna s tubou pak hraje synovec Karine. (ČSFD)