František je riaditeľom vydavateľstva, ktoré vydáva časopisy kutilstve a hobby. Jedného dňa sa dozvie, že jeho starý otec je mŕtvy a on po ňom zdedil vidiecky dom. Kvôli nátlaku najlepšieho kamaráta jeho starého otca a tiež aj z dôvodu pocitu vyhoretia, ktorý u neho nastúpil, rozhodne sa o radikálnu zmenu. Opustí firmu pre ktorú pracuje a odchádza na dedinu, kde plánuje pokračovať v posolstve svojho starého otca - pomáhať miestnym ľuďom s rôznymi opravami a údržbami. Avšak František dokáže všeličo, len určite nie práce okolo domu. (RTVS)

Recenzie používateľa Alagaesie k tomuto seriálu (9)

František (2018) (E01)

Lepší ruku? Kdo ví… „Ta nás zabije jednou naprosto všechny.“ Takže v turniketu něco urval? Poláška mám rád. Vždycky jsem ho měl tak trochu za ‚šmatláka‘. Řez do jabka neměl chybu. Právník chlastá svěřenej alkohol? Švehlík perlí. A Františku, dělej, co umíš. Myšička borec. „Prdel, prdel, prdel!“ Celý mi to trochu připomnělo Instalatéra - až na Lubošovu tragikomičnost. ()

Na uvítanie (2018) (E02)

Budíček jak stehno, Františku. Dementní rádio. Měl by se naučit chlastat. „Kafe by nebylo?“ Matoušek je hodnej starej pán(…) Olda nemá chybu. František po sobě neuklidil, no teda... Opravář? To jako srsly? Tak to mu fandim. ()

Dielňa (2018) (E03)

Tyvole, to nemůže mít větší kufr? S pájkou je fakt marnej. Ten bágl… Jakej podvod? Mně spíš přišlo, že si to ulehčoval. Vždyť Matouškovi říkal, že nekutí… No, že návod na fichtla má pod nosem, jsem nečekal. Splést si tumor a toner? Trochu morbidní. U sousedky se nenudil… Takže spravovat ještě možná ale vařit se mu vážně nedaří. ()

Narodeniny (2018) (E04)

„Matoušku průser!“ Sakra, potřebuješ babu nebo co? Sekačku za Matouška? A proč? Co chtěl po tý Růže? „Návštěva. Halo?“ Františku, žehli. Bylo rozumný nechat Matouška dělat na světlech? Asi ne… Matoušku, ty seš vocas. Co způsobí baron ve vsi? Synátor nemá chybu! Ta láhev… Světla dobrý. Záviděl jsem. Jakejpak kozel, muflone? Šimčíku ty hovado! Docela dobrej díl. ()

Osemdesiat (2018) (E05)

Zase průser? Hříchy ne tak staré minulosti. Co to je za debila ten hospodskej? Starosta! A Polášek má povolení? Supr kolo. A to pivo je od Muflona? „To jsem já.“ Zmírnění výraziva? Chudák Šimčík. Jó, slavný nepochopení… Růža! ()

Nebude nič (2018) (E06)

Ups… „To bys měl vidět moje záda.“ Chudák Šimčík. Rozvleklý. Nuda nuda, šeď šeď. Au. „Mě nikdy trefit nemůže.“ Ošetřování účtenkama dobrý. Ošetřovačka k světu. Ježüš! ()

Studňa (2018) (E07)

Sakra. Tyvole kytku... Jakýkoliv zelí, ne? Cééra optimistka... Jó, to jsme viděli, tyhle experty. Ááá, Jecelín sledoval závěr Švédskýho thrileru...? Matoušek skvěle zmatenej. Fakt - detektivka. Podívejme, kousač kabelů! Rádio? Hašený vápno?? Že se ta svině ubytuje ve studni bych nečekal. ()

Zásah (2018) (E08)

Aha. Sakra. Je fakt, že v dílně byl m**ník. Proč ten Matoušek ty děcka straší? „Běžte… do prdele.“ Každej dělá bordel… Ještě, že kluk minul. Tak co bude... ()

Piatok trinásteho (2018) (E09)

Test… Vždyť Matoušek na začátku říkal, že to jsou „cikánský hrábě“. Oukej… Fikrle to hrál. Blbec. Tak co s tim, Františku? ()