honajz

Mám pocit, že tvůrcům nějak uniká návaznost. Proč má v předchozím díle František hlídat dort? Protože matka jede vyzvednout syna. Ale teď se vrací bez syna. Kde tedy byla? Otec poslal smsku. A kde a jak sehnali za pár minut (protože nepředpokládám, že pro syna jezdí dvě hodiny) lampiony a vláček? Nemám rád, když ze mne dělají tvůrci blbce. ()

6thSun

Nadpozemský hrdina Polášek dokáže během pár minut zařídit upečení dortu, náročné vyzdobit zahradu a připravit paušální oslavu narozenin včetně pozvání hostů a luxusních darů, jako je obrovský model železnice s krajinou. Veselí se koná několik hodin až do tmy, opadající listí a sychravé počasí přitom dávají tušit říjnovo-listopadové období, takže skutečnost, že se všichni neustále smějí, místo aby padli podchlazený pod stůl, je velmi těžko uvěřitelná. Teda až na opilce, který se zahřívá celý díl permanentně, přitom ještě dokáže obsloužit samoobsluhu a chovat se tak, aby ho máma mladého oslavence kvitovala s radostí a úsměvem. Vše se pak odehrává ve zřejmě nejdepresivnější vesnici filmových dějin. ()

Alagaesie

„Matoušku průser!“ Sakra, potřebuješ babu nebo co? Sekačku za Matouška? A proč? Co chtěl po tý Růže? „Návštěva. Halo?“ Františku, žehli. Bylo rozumný nechat Matouška dělat na světlech? Asi ne… Matoušku, ty seš vocas. Co způsobí baron ve vsi? Synátor nemá chybu! Ta láhev… Světla dobrý. Záviděl jsem. Jakejpak kozel, muflone? Šimčíku ty hovado! Docela dobrej díl. ()