Sitcom se odehrává v 90. letech v severoirském městě Derry během konfliktu v Severním Irsku. Erin (Saoirse-Monica Jackson), její sestřenice Orla (Louisa Harland) a jejich přátelé Clare (Nicola Coughlan), Michelle (Jamie-Lee O'Donnell) a James (Dylan Llewellyn) navštěvují katolickou střední školu pro dívky, kde zažívají problémy dospívání. (marky.04)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (23)

The Reunion (2022) (S03E05)

No tak to byla pecka! Ten nápad postavit děj páté epizody čistě na vedlejších postavách musím tvůrcům pochválit. Vyšlo jim to dokonale. Školní sraz po letech i maturitní večírek ze sedmasedmdesátého byly krajně zábavné a ještě vtipnější byla Joeova přítomnost na obou akcích. Zároveň šlo ale i o díl poučný, protože už konečně vím, jak to dopadlo s Orlinými mandlemi. / Poučení: Pokrok nezastavíš. ()

Halloween (2022) (S03E06)

Já fakt nechápu, proč se tvůrci prakticky každého komediálního seriálu po čase rozhodnou zaříznout humor jako svatomartinskou husu nějakým tím odživotněním. Mají to snad v nějakém manuálu nebo smluvních podmínkách? Už to přišlo i sem, a to byla halloweenská epizoda pěkně rozjetá na plnou palbu. Nezbývá mi než se zeptat: "Komu tím prospějete?!" / Poučení: Nebuď labuť. ()

The Agreement (2022) (S03E07)

U minulého dílu jsem si v komentáři/recenzi stěžoval na to, jak mi vážná témata (konkrétně smrt) zbytečně kazí zážitek z dobře rozběhnuté komedie. Tohle finále bylo trojkombinací humoru, nostalgie a smrtelně vážných témat, a přesto (nebo právě proto) na mě perfektně zafungovalo. Za mě tedy platí, že se sedmá a ve všech ohledech závěrečná epizoda skvěle vyvedla. / Poučení: Vol zodpovědně. ()