Sitcom se odehrává v 90. letech v severoirském městě Derry během konfliktu v Severním Irsku. Erin (Saoirse-Monica Jackson), její sestřenice Orla (Louisa Harland) a jejich přátelé Clare (Nicola Coughlan), Michelle (Jamie-Lee O'Donnell) a James (Dylan Llewellyn) navštěvují katolickou střední školu pro dívky, kde zažívají problémy dospívání. (marky.04)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (23)

Holky z Derry (2018)

Kvalita seriálu Derry Girls měla na rozdíl od mnoha jiných záležitostí vzestupnou tendenci. Zatímco první série měla ještě své rozpačité momenty, ta druhá už byla pevná v kramflecích, no, a třetí řada už mou spokojenost téměř nenarušila. Za opravdu zvláštní považuji fakt, že byly všechny tři mé nejoblíbenější postavy vlastně figurami vedlejšími a udržely se v mé přízni od úvodních epizod až do úplného závěru. Ústřední pětice byla sice velmi dobře složená, ale na sestru Michael, Garryho a Joea u mě prostě neměla. Ti tři nasadili laťku příliš vysoko a ani jednou ji neshodili. Tento seriál perfektně kombinoval skvělý humor se setsakra vážným tématem a já jsem si to užil. / Poučení: Politika, náboženství, válka. Dokážeš z těchto výrazů sestavit rovnici? ()

Série 1 (2018) (S01)

Po první sezóně seriálu o životě katolíků v Severním Irsku jsem byl s výsledkem vcelku spokojen, jen se pořád nemůžu zbavit dojmu, že měli tvůrci na víc. Celé polovině epizod chyběla šťáva, což je škoda, protože u zbylých tří dílů jsem se výborně bavil. Hlavními hrdinkami jsou tady sice dívky (a James) z katolické školy, já jsem si ale našel všechny tři oblíbené postavy mezi dospělými. Kromě sestry Michael jsou to děda Joe a taťka Gerry, jejich společné scény na mě fakt fungují. ()

Epizoda 1 (2018) (S01E01)

V podstatě jsem nevěděl, do čeho jdu, takže mě úvodní díl příjemně překvapil devadesátkovou retro atmosférou, to bylo fakt fajn. I když... Obyvatelé Severního Irska by to mohli vnímat trochu jinak. Po celou dobu jsem se tříhvězdičkově usmíval, v závěru jsem ale cenil chrup naplno, takže jsem musel přidat i čtvrtý kousek. ()

Epizoda 2 (2018) (S01E02)

Vypadá to, že uvodní epizoda byla jen taková oťukávačka, fast foodový druhý díl mě naplno rozesmál už od proslovu sestry Michael, ale hlavně mi dovolil poznat hierarchické rozdělení v Erinině rodině. Kromě toho, že jsem se výborně bavil, mám i tři oblíbené postavy, takže spokojenost. ()

Epizoda 3 (2018) (S01E03)

V předchozím komentáři jsem zřejmě projevil příliš velké nadšení, takže jsem byl okamžitě uzemněn, abych se z něj probral. Netvrdím, že bych se u třetí epizody nebavil, ale bylo to spíš o tom, že jsem se mohl zasmát jen v určitých momentech, rozhodně to nebyla taková zábava jako minule. ()

Epizoda 4 (2018) (S01E04)

Děti z Černobylu a další skvělý úvodní projev sestry Michael, hned jsem tušil, že se mi bude čtvrtá epizoda líbit. A nemýlil jsem se. Tvůrcům se podařilo správně namixovat obě dějové linie (párty, rodina) a do obou dokázali dostat dostatek dobrého humoru. ()

Epizoda 5 (2018) (S01E05)

Má hodnocení jednotlivých epizod připomínají sinusoidu, úvod čtvrtého dílu přitom naznačoval, že bych mohl být spokojen. Zápletka s přívržencem IRA mě ale jaksi neoslovila a s nejlepšími momenty přišla rozhodně jen interakce mezi dědou Joem a Gerrym. Ani tihle dva to ale nemohli utáhnout sami. ()

Epizoda 6 (2018) (S01E06)

Tak tohle bylo celkem zklamání. Od finále první řady jsem si přece jen sliboval něco víc, humor tady sice byl, ale velice se s ním šetřilo, a to je škoda. Mám pocit, že mě tvůrci seriálu ošklivě podvedli, podle dosud přesně fungující křivky spokojenosti jsem měl dostat výbornou epizodu... ()

Série 2 (2019) (S02)

Nedávno jsem narazil na rozhovor jakéhosi moderátora s herečkou ze seriálu Slunečná, a ten dobrý člověk hned zkraje zahlásil něco v tom smyslu, že to Slunečná dostává na čsfd dost vyžrat, ale že to vlastně nevadí, protože když něco neudělá Netflix nebo HBO, tak to na čsfd nemá šanci. A já si tak říkám, jestli to spíš nebude mít něco společného s kvalitou a obsahem? Mně je třeba úplně jedno, která společnost za kterým seriálem stojí, u mě rozhoduje, jestli se bavím nebo ne. A u Derry Girls se bavím povětšinou velmi dobře, úroveň šla navíc proti první sezóně nahoru, takže předpokládám, že se budu bavit i potřetí. ()

Across the Barricade (2019) (S02E01)

První epizoda druhé sezóny mi přinesla rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem se docela dobře bavil, zároveň tady ale nebyla nouze o slabší momenty s nádechem trapnosti. Byl to tedy průměrný díl, který vytáhla alespoň trochu výš přítomnost sestry Michael. ()

Ms De Brún and the Child of Prague (2019) (S02E02)

Další skvělý proslov sestry Michael v úvodu epizody naznačil, že by se mi mohl díl líbit, a taky to tak bylo, protože jsem se nedočkal žádného nepříjemného překvapení. Místy mi to připomínalo film Bad Teacher a výborně jsem se bavil při návštěvě kina a při následné snaze zjistit, kdo byl Keyser Söze. ()

The Concert (2019) (S02E03)

Tak jo, dostal mě už námět epizody- cesta na koncert Take That v Belfastu:-) Jen jsem nečekal, že z toho tvůrci vytvoří road movie s takovým množstvím překážek. Pochybuju, že bych si dokázal užít koncert své oblíbené kapely, když bych musel počítat s tím, že mi bude za krk dýchat lední medvěd. ()

The Curse (2019) (S02E04)

V tomto případě jsem neměl nad čím váhat, čtvrtá epizoda byla skvělá od samého začátku až do úplného konce. Tvůrci si to u diváků pojistili- kdo nemá rád svatby, dostal možnost na smuteční sešlosti, já jsem si zcela demokraticky užil oboje. Jsem rád, že se Gerry mohl trochu víc projevit, a velmi dobře jsem se bavil. ()

The Prom (2019) (S02E05)

Je to zvláštní, ale na smuteční sešlosti za tetičku Birdie jsem se přece jen bavil víc než na maturitním večírku, přestože skončil tak, jak by měl skončit každý maturiťák v podobném stylu. Fakt jsem netušil, že bych se mohl tak dobře bavit, když si holky vybírají šaty a ta televize... ()

The President (2019) (S02E06)

Pokaždé, když dají tvůrci větší prostor dvojici Joe/ Gerry, mám jistotu v tom, že se budu hodně dobře bavit, a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Díky epizodě o vítání prezidenta jsem zjistil, že není Bill jako Bill, že Chelsea asi nedělá chlór dobře na oči a že když držíte místo přátelům, není čas řešit, kdo je kdo. ()

Série 3 (2022) (S03)

Třetí série Derry Girls mě opravdu mocně bavila; ani jsem si neuvědomoval, jak moc už mi tahle sestava chyběla. Jednotlivé epizody mi pěkně pocuchaly bránici, a protože jsem vždycky rád když se můžu naplno zasmát, nedalo se o výsledné známce příliš pochybovat. A přece se našlo něco, čím mě tvůrci dokázali zklamat; neměl jsem radost ze zjištění, že se už do Derry nevrátím. / Poučení: Nic netrvá věčně. ()

The Night Before (2022) (S03E01)

Musel jsem jít do plné palby, protože mi tahle sestava strašně chyběla a protože mě děj první epizody třetí série neustále nutil procvičovat bránici. Po pauze jsem si znovu připomněl, že humor nestojí jen na základní pětce, ale že ho velmi často generují vedlejší postavy, takže jsem si opět užil setkání se sestrou Michael, s Gerrym a s Joem. Je fajn, že jsou všichni zpátky. / Poučení: Práce sice šlechtí, ale v některých případech může dostat člověka do potíží. ()

The Affair (2022) (S03E02)

Druhá epizoda třetí série byla ještě o něco lepší než ta úvodní. Všechny postavy naplno využily prostor, který jim scénář přidělil a postaraly se o to, aby se má bránice mrskala jako špatně udeřený kapr. A i v tomto případě mě mocně bavily hlavně vedlejší figury, které by měly ústřední pětici podporovat, ale často to dopadá tak, že mě dostávají nejvíc. / Poučení: Nepodléhej pokušení. Alespoň ne přehnaně často. ()

Stranger on a Train (2022) (S03E03)

Tak jo, už je jasné, že má u mě třetí série pěkně našlápnuto, protože jsem se zatím u každého jejího dílu skvěle bavil. S třetí epizodou přišel rail trip a s ním zase slušně ujetý děj, který se od předchozích událostí lišil hlavně tím, že hlavní pětka tentokrát svým konáním upozadila ostatní členy rodiny i sestru Michael, a to už je co říct. / Poučení: Nevyjídej cizí zavazadla. ()

The Haunting (2022) (S03E04)

U tohoto dílu jsem se dočkal lehkého zklamání, protože jsem si od tak extrémně nadějného názvu sliboval naprosto dokonalý zážitek, který by mi mohlo narušit snad jen natržení bránice. Ne, že by čtvrtá epizoda nebyla vtipná, ale z toho, co jsem zatím ve třetí sérii viděl, mě rozesmála nejmíň. I když faktem zůstává, že některé momenty byly k nezaplacení. / Poučení: Důkladně si ověř adresu. ()