Recenzie používateľa *CARNIFEX* k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2019) (S01)

Briti majú svoj štýl kriminálok. Nemá to takú atmosféru, pričom ide skôr o konverzačky, než nejakú detailnú prezentáciu detektívnej práce, ktorá by bola natoľko dostatočne pútavo podaná, že by bol samotný fanúšik krimi príbehov rovnako nadšený, ako napríklad pri námetovo podobných počinoch severskej tvorby. Neviem no, za mňa je prvá séria pomerne priemernou záležitosťou, ktorej chýba najmä zložka v podobe schopnosti upútať pozornosť. Medzi 3-štyri. ()

The Night Stalker (2021) (S02)

Tentokrát lapačka sexuálneho predátora, ktorého obeťou sa stavajú ženy v značne pokročilom veku. Tak ako prvá séria, aj táto druhá sa drží otrepanej šablóny Britských kriminálok, ktoré sú v prvom rade o dialógoch, konverzáciách, priamočiarom námete bez mimoriadnych prekvapení s minimálnou akciou či potrebného, temného napätia. Keď k tomu prirátame tie ich tradičné Britské ksichty, stačí to takmer s pravidelnosťou “len” na (lepší) priemer. Medzi 3-štyri, keď štyri, tak čisto kvôli rozuzleniu, ktoré je tak nejak, dostatočne (logicky)  komplikované. ()