Prezidentská debata

(relácia)
všetky plagáty

Přímý přenos z Kongresového centra Praha moderuje Václav Moravec. (Česká televize)

Marsik

ČT1 HD - Tak jsem svými 4 hvězdičkami dostal tento pořad do červeného zabarvení :) Sice si tento pořad nikdo nebude pravidelně pouštět a vlastně ani dost dobře nechápu, proč tu na čsfd je, ale když už tu je, tak chci celkově pořad pochválit. Zpracování, moderátora, témata, atd. Vše bylo na vysoké profesionální úrovni. Naprosto férová a poklidná debata kandidátů na prezidenta, která se nesla v duchu fair-play. Obávám se, že kdyby se Zeman zúčastnil, už by tak fair-play nebyla, takže dobře, že zůstal "doma", vlastně na TV Barrandov :)) 80% ()

otík

Normální debata kandidátů pod vedením ČT výjimečná jen tím, že byla z Kongresového centra a ne z nějakého studia. Chyběl tu Zeman, který se chytře vyhnul jakýmkoli debatám a nechal svých osm konkurentů plácat se v různých tématech. Nic objevného a předalece vzdálenému podobným pořadům před americkými volbami. Ale jsme v Česku, tak to berme v rámci naší kulturní politické scény za průměrný pořad. ()

Castrator

Na ČT by si měli zjistit význam slova "debata". Monology a sem tam dotaz má k debatě daleko. Udělat na veřejnoprávním programu jednu debatu s osmi kandidáty, aby měl každý kandidát pár minut času (nejvíc ho měl jako obvykle Moravec, he he), tomu říkám veřejná služba. A to ten devátý kandidát ani nepřišel, jinak by toho času měli ještě méně. Opět nepovedená pseudodebata na ČT, jak je zvykem. ()

orkadimenza

Čekal jsem na hodnocení až po 1. kole prezidentských voleb. Ukázalo se, že se jednalo o velmi konzervativní debatu bez žádných podrazů a pošpiňování. Rozdělení osmi kandidátů na 2 poloviny se mi příliš nezamlouvalo, ale co se dalo dělat, když tři z kandidátů tam byli do počtu, byl tak ubrán prostor nadějným kandidátům a za 2 hodiny se toho stihlo prodiskutovat skutečně pramálo. Taky neúčast prezidenta Zemana moc neprospěla tomu, aby si lidé mohli udělat obrázek, protože z té energie a houževnatosti, která čišela z většiny kandidátů jsem nabýval jistoty, že Zeman by ztrácel tempo. Aspoň mu někteří z kandidátů, i pan Moravec dali najevo co si myslí o jeho neúčasti. Debatu nakonec označuji za prospěšnou, protože zaslouženě pomohla Pavlu Fischerovi ke 3. místu a přesvědčila mě, že na veřejnoprávní televizi se mohu spolehnout i před 2. kolem. ()

Lukin413

Jen tak zkusmo jsem přepnul na Barrandov a zrovna tam Soukup řešil s Okamurou, že přes Vánoce přibral 2 kila, ale že je shazuje. To si pak člověk začne vážit ČT a její publicistiky. ()

Dzvandzi

Budu hodnotit pořad, jako takový a né výstup jednotlivých kandidátů. Celkově se mi tahle debata líbila daleko více, než ta před volbami do poslanecké sněmovny. A to jak organizací, tak tím, že každý kandidát měl poměrně stejně času na své vystupování, což v minulé již zmiňované debatě do P.S. vůbec. Líbil se mi také nápad s losem a s tím , že prvně mluvili 4 kandidáti na jendo téma a poté druhá půlka na další téma a nakonec všichni společně. Takže s touhle debatou jsem spokojen. No a uvidíme jak to dopadne :) ()

Xpojntman

Jako uvědomělý pravicový volič jsem to v prvním kole hodil Topolánkovi, Fischerovi a Horáčkovi. V druhém kole nevím, protože Drahoš i Zeman (ten tady ani nebyl) jsou moc levicový. ()