The Liquidator

• Čína Xin li zui zhi cheng shi zhi (viac)

Vavča

Solidní krimi, které ovládl Deng Chao a jeho charisma. Vydává se po stopě samozvaného vykonavatele spravedlnosti, který si za cíl vybírá mediálně profláklé výtečníky, jako zlý právník, nehodný syn atd. Celý film působí trochu hodně přitažený za vlasy, snad jako by se tvůrci chtěli vyrovnat západu a řekli si, dostaneme sem intenzitu Temného rytíře. Působí to divně, obsazení je přitom skvělé, Cecilia Liu obětovala kvůli roli vlasy, snaží se celkem úspěšně hrát policistku Mi Nan, co není jen na okrasu, ale nejvíce prostoru stejně urvali oba mužští představitelé. Film má pár zajímavých nápadů a cute momentů, které by se hodily bez problémů do romantického filmu (stínohra Mi Nan nemá chybu), je tady i pár momentů lehce vydíracích. Závěr sice graduje, napětí stoupá, ale je jak se vše stalo mi zůstává záhadou... Trochu nonsensový a wtf závěr, který nejde nijak logicky odvodit a působí moc samoúčelně. Na filmový debut však nadprůměrná práce a budu tvůrce sledovat. Karna Lam se ve film jen mihne, celý dojem filmu umocňuje povedené OST, Peter Kam je workoholik, ale většinou také záruka kvality. Doufám, že jeho kompletní diskografie bude jednou k sehnání. ()