Nejdrsnější věznice světa - Série 6 (2022) (séria)

Moldavsko: Vězení pro odsouzené na doživotí (S06E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Moldova: The Lifers Prison
Dokumentárny / Reality-TV
Veľká Británia, 2022, 44 min

Raphael Rowe (sprievodca)

Raphael Rowe vyrazí do Moldávie, aby se nechal zavřít do nápravného zařízení číslo 17 s maximální ostrahou, kde už žije přes sto vězňů odsouzených na doživotí. (Netflix)

Marze

Poucna komentovana prohlidka do pro nas neznameho vezenskeho systemu v chude Moldavii pro nejtezsi zlocince. Alkohol agresivitu nevyvolava, ale snizuje sebeovladani. Casto zname dlouho cloveka a pak se opije a jsme prekvapeni, ze je najednou uplne jiny, nez ho zname. Pod vlivem se nedokazal pretvarovat. Ale asi by opravdu mohl kazdy  dostat druhou sanci. ()

Bozvav

O tom, že si vězení oba Raphaelovi spoluvězni zasloužili, o tom žádná. Ale stejně tak je pravdou, že samotná deprimující izolace nic neřeší. I doživotní vězni by měli mít nějakou motivaci něco společnosti vrátit, nějak své činy alespoň maličko odčinit. Což se zavřením na celu na 22 hodin denně asi nevyřeší. Třeba možnost práce vidím jako velmi důležitou. Stejně tak nějaká psychoanalýza, konfrontace se svými činy by byla zjevně na místě. I díky tomu by bylo jednodušší posoudit, zda je naděje na nápravu a tudíž nějaká možnost na propuštění, nebo se jedná o nenapravitelného jedince. Za mne doživotní vězení nic neřeší. To už je humálnější kulka do hlavy a také levnější. Jinak jsem na tom asi jako náš  seriálový průvodce, působili v pohodě, ale ta dvojnásobná brutální vražda mne dostala.  Sama si nejsem jistá, zda bych hlasovala pro propuštění třeba po 25 letech na svobodu. Jinak věznice působí jako obvykle, dokonaý odraz společenských, sociálních, kulturních a ekonomických podmínek té dané země. ()

koblenzer53

Natož že někdo v opilosti zabije dvě ženy a svede to na alkohol, tak teda ve věznici měl dost luxus, který bych mu rozhodně nedopřála. Koberce, nova kuchyňka, tv, notas? Jako vážně? ()