I Am Not a Serial Killer

• Veľká Británia I Am Not a Serial Killer (viac)
Horor / Thriller / Dráma / Psychologický
Írsko / Veľká Británia, 2016, 104 min

John je svojský, dospievajúci tínedžer s diagnózou sociopata, ktorého celé okolie vrátane rovesníkov vníma ako úplného podivína. Keď sa v jeho rodnom mestečku Clayton v priebehu 48 hodín objavia dve doslova zohavené telá, všetko nasvedčuje tomu, že sa jedná o konanie šialeného, sériového vraha. Nakoľko je daná problematika pre mladého muža doslova vyhľadávaným artiklom, rozhodne sa, že urobí všetko preto, aby identitu zabijaka odhalil sám. Lenže jeho protivník ani zďaleka nie je len nejaký obyčajný vrah... (*CARNIFEX*)

uiu

Film, který mi ihned padl do oka a následně přirostl k srdci. John je takový ten typický americký teenager s diagnózou sociopata, který má svého osobního psychoterapeuta, se kterým se setkává v parku, sleduje ptáky a vyznává se mu ze svých úchylných myšlenek o vraždách a posedlostí sériovými vrahy. V jeho malém rodném městečku začnou umírat lidé za prazvláštních okolností a John se rozhodne, že tomu přijde na kloub, nebo spíš by si rád s tím vrahem pokecal. A vraha nakonec najde. A to je překvapení celého filmu. Nebudu nic prozrazovat. Film je spíš hororový thriller s opravdu zajímavým prostředím - John pochází z rodiny vlastnící pohřební ústav a je opravdu jiný než cokoliv mainstreamového. Takový náctiletý Dexter po Britsku a přitom se nejedná o žádnou vykrádačku. ()

Rob Roy

Robbie Ryan je machr, který dokáže nakopnout i průměrné projekty na vyšší úroveň. V tomhle případě dokáže díky živočišnému snímání na 16 mm film navodit působivou atmosféru zimního městečka. Scénář je to přece jen příliš řídký a jak píše xxmartinxx, bez nějaké větší interakce, ale právě díky svébytnému vizuálu film, stojí za vidění. A Maxe Recordse bych ještě někde rád viděl P.S. Když se Robbie Ryan dozvěděl, že Fuji přestává vyrábět filmový materiál, nakoupil co nejvíc suroviny a skladoval jí cca rok ve svém mrazáku, protože věděl, že jí použije na nějaký film. A to je tenhle. Příští dostaveníčko s Robbiem bude u American Honey. ()

kaylin

Myslím si, že snímek by byl výrazně děsivější, kdyby se oprostil od toho nadpřirozeného prvku, ale je jasné, že by musel být celý trochu jinak vedený. Ale nemyslím si, že až tak jinak. Přesto to má v sobě scény, které jsou velmi nepříjemné na sledování. Tohle je dobře. Jakmile je ve filmu něco, co mi alespoň trochu nažene nějaké nepříjemné pocity, je to fajn. A filmu „I Am Not a Serial Killer“ se to povedlo. ()

dubinak

I Am Not a Serial Killer rozhodně není pro masové publikum, protože určitě nesedne každému. Spíš bych ho brala jako takový okrajový minimalistický thriller s prvky hororu a opravdu velkou dávkou plíživého napětí. Až do úplného konce moc nevíte, co se tam vlastně celých 95 minut děje. Je dobré mít na tento snímek trochu víc trpělivosti, delší stopáž tomu možná trošku škodí. Hodně to tam ale držel Max Records, já osobně mám tyhle podivínské hlavní postavy nejradši. Super byl i výběr hudby, ale tentokrát tři slabší. ()

silentname

"I Am Not A Serial Killer" je podľa mňa veľmi solídne spracovaný film. Christopher Lloyd mal vždy môj obdiv a mám pocit, že je to jedným z najväčších žijúcich mien. Každý si s ním asi najviac spojí Emetta Browna, ale tie časy sú asi nadobro preč. Osobne by som povedal, že je dokonca vo svojej role aj mierne desivý a veril by som, že by nemal najmenší problém urobiť to, čím sa vyhráža.Hlavný hrdina je tiež veľmi dobrý a film vie budovať atmosféru, no miestami je trošku ťažkopádny a jeho tempo vie diváka trošku odradiť. Musíte si zvyknúť na to pomalé plynutie času, no ak sa do filmu ponoríte (čo sa mne podarilo), tak si to podľa mňa užijete dostatočne. S výnimkou toho tempa nie je toho moc čo kritizovať. Atmosféra je skvelá, vizuálne to pôsobí ako 60-te roky posunuté do 21. storočia so smartfónmi a dáva to tomu iný štýl, než som zvyknutý. Vôbec, celé toto mestečko pôsobí úplne inak, než bežné súčasné americké mestá. Jedno by som ale predsa len ešte možno mohol skritizovať. A to je trošku priehľadný scenár. Najmä ku koncu budete vedieť niektoré veci odhadnúť a trošku to tomu uberá body. A možno by som si prial viac hororu. Uvidíme síce niečo ku koncu filmu, no osobne by som film fakt kategorizoval hlavne ako drámu. Tá funguje dobre. A vzťahy medzi postavami gradujú a gradujú a dávajú tomu dobrého ducha. Myslím si, že za zhliadnutie film rozhodne stojí. Hodnotenie: B+ ()

• Jedna z postav hraje počítačovou hru The Order: 1886 od společnosti Ready At Dawn. Ve hře hlavní hrdina bojuje proti skrytému zlu, stejně jako hlavní postava filmu. (Hal_Moore)
  • Christopher Lloyd sa vo svojom veku 78 rokov stále udržiava vo forme. Preto sa tím kameramanov rozhodol využiť jeho tréning a takto vznikol záber, v ktorom herec cvičí na stroji. (Marceloo)
  • Hlavní postava se jmenuje John Wayne Cleaver. Je pojmenovaná podle sériového vraha Johna Waynea Gacyho. Gacy pracoval jako klaun. Hlavní postava filmu je jako klaun přestrojená během Halloweenu. (Hal_Moore)