Svadobná hostina

• Česko Svatební hostina (viac)

Simon a Waj Tung žijí spolu ve vzájemné shodě a jako milenci už pět let. Oba jsou šťastní. Tungovi rodiče na Tchajwanu však touží po nevěstě. Aby je upokojil, vymyslí Simon malou lest. Tung se naoko ožení s Wej Wej, Číňankou, která se v New Yorku živí jako malířka, má zase však potíže s povolením k pobytu. Mají se tak uspokojit úřady i rodiče. Když se však milující rodiče osobně dostaví a zahrnou "snoubence" láskou a dary, vymkne se nekonvenčnímu trojúhelníku všechno poněkud z rukou. Tichá dohoda a přetvářka se vlivem událostí i vývojem vztahů začíná pomalu rozleptávat. Jsou to však nejen rodiče, ale i moderní mladí, kdo je nucen pocítit, že ten jejich svět a jejich hodnoty nejsou jedinou absolutní pravdou... (oficiálny text distribútora)

zette

Zajimave a citlive pojaty film o miseni dvou kultur, v tomto pripade taiwanske a americke. Pak urcite zaujme vztah rodicu ke svemu synovi. Muj paty film od Leeho, ktery jsem videl a musim konstatovat, ze je zatim jeho nejlepsi. Skoda garazove nahravky, kterou jsem mel k dispozici, no dala alespon vzpomenout na dobu, kdy vznikl tento film:-). ()

kaylin

Ang Lee mě tímhle filmem docela překvapil, ale on je prostě ukázkou režiséra, který zvládne dobře natočit v podstatě jakýkoli žánr. A tahle homosexuální komedie je podaná tak krásně lidsky, že vás prostě musí bavit. Není to tak vtipné, jak jsem očekával, ale právě lehkost humoru a celkového pojetí vás dovedou odzbrojit. ()

Padme_Anakin

Působivá, zajímavá a ve finále příjemná záležitost, ze které dýchá taková ta krásná člověčina, pochopení, soucítění, silné rodinné vazby.. Příběh mladého muže, jenž tají před svými rodiči svou sexuální orientaci, aby je nezranil, na mě hodně zapůsobil, je citlivě a vnímavě natočený.. Pozoruhodný je i střet kultur, různých světů, odlišné výchovy a vztahů obecně.. Hodnotím za čtyři s pomyšlením na pět.. P.S. Tatínek mě odzbrojil a posadil na zadek.. ()

hanagi

Líbí se mi, že Ang Lee zbytečně netlačí na pilu. Svůj příběh vypráví zvolna, civilně, občas s jemným humorem, ale v žádném případě konflikt nehrotí a ani není přehnaně sentimentální. Někdy je opravdu těžké vyhovět rodičům, zvláště když je jejich autorita zabalená do laskavosti... A pokud je ve hře odlišná sexuální orientace a rozdílnost kultur, vyvstává velký problém. Jeho řešení je v daný moment jediným správným rozhodnutím, i když asi ne trvalým. ()

toma.baza

Wai je Číňan a homosexuál, žije deset let v USA, má americké občanství a přítele Simona, se kterým žije 5 let. Jeho rodiče na Taiwanu nic netuší o jeho homosexualitě a stále mu dohazují nové a nové nevěsty. Jednoho den Waiovi dojde trpělivost a rozhodne se, že se naoko ožení s Wei-Wei, Číňakou z pevniny, která potřebuje získat zelenou kartu. Situace se začíná komplikovat, když se Waiovi rodiče rozhodnou, že si synovu svatbu nesmí nechat ujít a vypraví se za ním. *** Docela dobrý film s částečně předvídatelným dějem. ()

• První polovina filmu je založena na skutečném příběhu Neila Penga, přítele režiséra Leeho. (D3VIL)
  • Lee pracoval na filmu šest let. (D3VIL)
  • Rozpočet filmu - 1 milion dolarů, celosvětové kinotržby - přes 23,6 milionů dolarů. (D3VIL)