Jitka Molavcová v příběhu s písničkami o tom, jak řádně vychované děti okoření sousedské soužití... Rodina Vrabcova – to je maminka (J. Molavcová), tatínek (K. Heřmánek) a tři děti: dvě děvčátka a chlapec. Maminka své děti učí pravdomluvnosti a slušnému chování. K samostatnosti je vede tím, že jim svěřuje drobné úkoly. Netuší, jak doslova děti její ponaučení berou a jaké dopady jejich vlastní iniciativa bude mít na soužití se sousedy v devátém patře. Do výchovných lekcí paní Vrabcové jsou tak zataženi stárnoucí manželé (J. Patočka a L. Roubíková) trpící nezájmem dospělého syna (J. Krampol), sousedka (N. Divíšková) úzkostlivě skrývající milenecký poměr i paní redaktorka (A. Vránová), jež napsala do novin nepravdu o květinové výzdobě patra, která byla přece dílem Vrabcových a ne všech obyvatel patra. Vezme si z rozpoutaných situací nakonec někdo z dospělých ponaučení a mají právě oni vždy nakonec pravdu? (Česká televize)

rakovnik

Písničky jsem doslova přetrpěl a děj vlastně taky. Supervychované dětičky jsou nekutečně otravné. Jejich střet se světem dospělých, kdy poučují, moralizují, žádají spravedlnost a podobně je minimálně neuvěřitelný. Potěšil mě snad jen Sova starší. ()

Kri-kri

Roztomilá dětská bezprostřednost je největší a zřejmě i jediná pozitivní stránka tohoto filmu. Ty jejich hlášky nemají chybu. "Vy jste pan princ a jste ženatej.":)  "Až já budu velkej, taky budu soudružka.":) To je ale taky jediné, co může diváka zaujmout. Humorné situace dětí s nájemníky a návštěvníky činžáku jsou ještě v pohodě, ale dopis Chudíkovi alias primáři Sovovi už je až příliš za hranou reálnosti. Osobně nemám rád muzikály a všeobecně filmy, kde se příliš zpívá a ani přeslazené zpívané pasáže Molavcové nejsou výjimkou. Slabé 2 *. 35% ()

javlapippi

"Soudružka učitelka říkala, kdo udělá nějakou chybu, že ho na to máme upozornit, že mu tím pomáhame." K pravde a spravodlivosti vedené dietky z paneláku prispievajú svojim dielom k budovaniu lepšieho a krajšieho sveta. Každého pekne pozdravia, upozornia na neuspokojivé rodinné vzťahy a zanedbávanie seniorov, kontaktujú doktora Sovu ohľadom záletných ženáčov a nakoniec sa pustia do boja s dezinformačnými médiami. Pomedzi to zaspieva Molavcová zopár mravoučných alebo dojemných popevkov. Žiadna veľká sláva, ale zopár vtipných momentov sa nájde. "To není slušný, chodit na návštěvy s puškou!"   ()

• Exteriéry byly natáčeny v Praze na Invalidovně. (Miggi90)