Hodný holky

• USA Good Girls
USA, (2018–2021), 35 h 28 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Jenna Bans

Christina Hendricks, Retta, Mae Whitman, Reno Wilson, Manny Montana, Matthew Lillard, David Hornsby, Kathleen Rose Perkins, Kingston Foster, Lidya Jewett (viac)

Tři mámy z předměstí zosnují loupež v místním obchodě, aby unikly finanční katastrofě a osamostatnily se – ovšem spolu. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (25)

Série 1 (2018) (S01)

První sezóna seriálu pro mě nezačala úplně nejlépe, pilotní díl mě sice zcela neodradil, ale byl jsem na vážkách. Přinesl totiž celou řadu otravných stereotypů dnešní (pošahané) doby a samotný děj mi přišel spíše průměrný. Už od druhé epizody jsem se ale začal velmi dobře bavit, což mi vydrželo až do konce řady (s výjimkou devátéhu dílu), a jsem si naprosto jistý, že uvidím i další série. ()

Pilot (2018) (S01E01)

Možná jsem se kvůli Christině Hendricks těšil na seriál až příliš. Hned úvodní momenty pilotní epizody mě trochu srovnaly, jedna ze tří hlavních hrdinek musí být pochopitelně černoška, dcera jiné musí být lesbička a muži jsou čiré zlo (až na černocha, pochopitelně). Takže až příliš mnoho klišé na celkem běžný příběh. Nebylo to špatné, ale tři hvězdičky stačily. ()

Víc prachů, víc problémů (2018) (S01E02)

Druhá epizoda mě bavila mnohem víc než pilotní díl, jednak už jsem byl připraven na všechna ta klišé, jednak byl děj živější i vtipnější. Abych to zkrátil, celá ta záležitost mě začala opravdu zajímat a těším se, jak se bude příběh dále vyvíjet. No, a samozřejmě Christina Hendricks. ()

Na hraně (2018) (S01E03)

Ale jo, zatím pořád fajn. Jsem rád, že jsem se nenechal odradit rozpačitějším pilotním dílem. Jasně nejde o žádný velký nápor na mozek, ale zatím mě trojice matek na scestí dokázala slušně pobavit. Taky mě zaujalo, že ani jedna z nich nemá zrovna figuru fitness trenérky- docela příjemná změna, alespoň jednomu stereotypu se tvůrci dokázali vyhnout. ()

Atomovka (2018) (S01E04)

Čtvrtá epizoda možná nebyla úplně dokonalá, ale u mě si dokázala nahnat body. Já sice nejsem zrovna fanda zločinců, takže jsem nepodepisoval petici za Kajínkovo propuštění a nepláču kvůli svatému Floydovi, ale nasazení gangstera na šikanisty hodnotím velmi kladně, to mě pobavilo. ()

Nákupní horečka (2018) (S01E05)

Pátou epizodu jsem mohl s klidem ohodnotit čtyřmi hvězdičkami, aniž by muselo dojít na trýznění nezvedených parchantů. Děj byl přece jen živější, agent Turner vnesl do situace jisté osvěžení, což se hodilo zvlášť po noci strávené v kontejneru. Jsem za polovinou sezóny a zatím jsem spokojený. ()

Pohled shora (2018) (S01E06)

Příběh se neustále vyvíjí, v šesté epizodě se posunul ještě více od dramatu k humoru, a tvůrci tím rozhodně nešlápli vedle. Nikdy mě nenapadlo, že někdy uvidím praní špinavých peněz organizované jako Avon, ale o to to bylo lepší. Nenáročné, vtipné, svižné. 4*+ ()

Speciální omáčka (2018) (S01E07)

Tvůrcům se i ve druhé polovině sezóny daří držet ten správný kurz- příběh je v podstatě nenáročný, ale dramatické momenty na mě vcelku fungují a použitý humor mě baví. Jenom jsem zatím nepobral, proč hraje lesbickou holku kluk, to na mě působí fakt divně. ()

Podnik se zavírá (2018) (S01E08)

Osmá epizoda byla v pohodě, po celou dobu jsem se tiše pochechtával nad zvažovanými způsoby, jak přijít k větší sumě peněz. Taky mě moc bavily snahy svědomí o sebeprosazení, které ale nakonec stejně dopadly jako boj Dona Quijota s větrnými mlýny. ()

Léto žraloka (2018) (S01E09)

No, epizoda měla třiačtyřicet minut, z toho asi pětatřicet přineslo v podstatě jen nudnou vatu, a to byla tedy těžká nálož. Předpokládám, že si tvůrci šetřili to nejlepší do finále první sezóny, ale tohle jsem si snad nezasloužil. Přesto jsem udržel emoce na uzdě a udělil tři slabší kousky. 3*- ()

Remix (2018) (S01E10)

Jak mě předchozí díl zklamal, tak mě finále první řady potěšilo. Děj se tentokrát pořádně pohnul kupředu, za celou dobu jsem se ani na chvíli nenudil, a mohl jsem tak zapomenout na předchozí nepodar. Úplný závěr byl typickou zákeřností tvůrců, vyšponovali finále jako kšandy morbidně obézního milovníka fast foodu, a já abych teď čekal, až se dostanu k druhé řadě. ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá sezóna se mi dlouho zdála být o poznání lepší, než první řada, ale v závěru si tvůrci neodpustili hned dvojité klopýtnutí, a připravili se tak o lepší hodnocení. Je to škoda, protože jsem se u většiny epizod velice dobře bavil a doufal jsem, že výborná kvalita vydrží až do finále. No nic, snad bude třetí série zase o něco lepší, byl bych nerad, kdyby mi pokazila zatím vcelku dobrý dojem ze seriálu. ()

Radši budu vyšívat (2019) (S02E01)

Netvrdím, že by byla první epizoda druhé sezóny kdovíjak úžasná, ale nemůžu si ani příliš stěžovat, tvůrci tady odvedli svůj typický standard. Pravda, takové ty typické vztahové situace mě dvakrát nazajímaly, ty většinou jen natahují děj, ale hlavní dějová linie se mi o zábavu postarala, plán na vykradení dodávky s důkazy byl tak zoufale děravý, že jsem se nemohl nesmát. ()

Pozor, děti (2019) (S02E02)

Druhá epizoda by pro mě podle jejího obsahu měla být v podstatě jednou z těch nudnějších, ale i přes další vztahové průtahy byla nakonec vcelku zajímavá. Nemůžu si pomoct, ale ústřední trio si to zřejmě mělo se svou zločineckou dráhou dobře promyslet, zatím mám pocit, že jsou všechny tři stále víc v mínusu. ()

Dovolali jste se do hlasové schránky Leslie Petersonové (2019) (S02E03)

Třetí epizoda byla zatím ve druhé sezóně tou nejlepší. Tvůrcům se tentokrát podařilo vytvořit i celkem slušné drama, pokus o napětí byl sice spíše úsměvný, naštěstí mi všechno vynahradili pořádnou porcí černého humoru. Ani jsem netušil, jak se dobře pobavím při odklízení mrtvoly. 4*+ ()

Vyber si jed (2019) (S02E04)

Ale jo, zatím se u druhé sezóny celkem dobře bavím. Příběh je vcelku nenáročný, což jsem očekával, tvůrci ale dokazují, že od konce první řady neztratili smysl pro humor (často černý), neschází jim ani invence pro vytváření nových zápletek a zvratů, a i když je seriál k mužům silně nevstřícný, v tomto případě mi to vlastně nevadí, protože jednou z protežovaných žen je Christina Hendricks, a ta to má u mě dlouhodobě dobré. ()

Všechno musí jít (2019) (S02E05)

I tentokrát se docela hodně řešily různé vztahy, ale vlastně to nebylo na škodu, protože hlavní příběh nikterak nestagnoval, vyšetřování vedené agentem Turnerem zhoršovalo ústřednímu triu spánek, a tvůrci mi znovu poskytli spoustu možností k dobrému pobavení. ()

Kalhoty dolů (2019) (S02E06)

Šestá epizoda u mě přebrala pozici zatím nejpovedenějšího dílu druhé sezóny. Děj byl tentokrát spíše temnější, humor ustoupil trochu do pozadí, a přesto jsem se velice dobře bavil. Navíc jsem si opět potvrdil, jak moc jsou v USA proti nám napřed. Zatímco u nás při havárii vystřelený airbag pouze změkčuje náraz, ve Státech řidič rovnou dostává první dávku léků. ()

Nejdražší (2019) (S02E07)

Pozoruju na sobě, že se mi ta druhá sezóna jaksi zalíbila. Zničeho nic jsem se nějak rozpětkoval, asi se nad sebou budu muset zamyslet. On se ale děj posledních epizod tvůrcům tak nějak víc vydařil, a to jsem prostě musel ocenit. Doufám, že to takhle půjde dál. ()

Thelma a Louise (2019) (S02E08)

Osmou epizodu jsem sice neohodnotil plným počtem hvězdiček jako předchozí dva díly, ale přesto si nemám nač stěžovat. Rozdíl byl hlavně v atmosféře, v tomto případě prostě nebyla tak dokonalá. Ve finále mi to ani nijak zvlášť nevadilo, protože jsem se i tentokrát dobře bavil. 4*+ ()