Happiness

Krátkometrážny / Animovaný
Veľká Británia, 2017, 4 min

Réžia:

Steve Cutts

Příběh o hlodavcích, kteří neúprosně hledají štěstí a naplnění. Každý hlodavec má své sny, touhy, nějaké vztahy a závazky, prostě má vlastní představu o štěstí, ale i tak všichni běží za cílem, který je nedostižný. Plné štěstí - co to vlastně skutečně je? (ERTik)

Tunheber

Známý YouTubový buřič společnosti Steve Cutts opět zasahuje, tentokrát nám chce ALEGORICKY naznačit, že naše životy jsou k ničemu a stejně skončíme jako kancelářská krysa, které se nikdy nesplní její sen a já mu jeho myšlenku rozhodně neberu. ()

as-minor

Stará známa pesnička, ktorú sa snažilo zakomponovať do celovečerných i krátkometrážnych filmov už mnoho režisérov. Konflikt medzi materializmom a šťastím, alebo tiež hľadanie rôznych zdrojov šťastia. Tá téma však nie je tak úplne prostá, ako je vo filme prezentovaná. Jasné, za peniaze si človek štastie nekúpi, ale predsa len v určitých situáciach ľudí dostanú do zvýhodnenej pozície. Ani v tom by však nebol problém! Problémom je to, že táto hlboká myšlienka, ktorá je zároveň už veľkým klišé je odprezentovaná pomerne ohraným spôsobom a nie je to moc originálne. Až na vydarenú vizuálnu stránku mi príde celý výsledný tvar celkom nudný a rozhodne ma neoslovil. ()