Trevor

Členovia albánskej polície spoja svoje sily s agentom jednotky REMEA aby bojovali proti miestnej drogovej mafii pod vedením Franka Pedullu. Tak novovytvorená skupina pod vedením Agama Hoxhu začína svoj boj nielen s podstatne silnejším nepriateľom, ale aj s duchmi vlastnej minulosti, ktorý najviac trápia agentov Reia a Elenu...Názov filmu je odvodený zrejme od skutočnej albánskej obce s názvom Lazarat, ktorá bola neskôr administatívne spojená s mestom Gjirokäster a dej filmu zrejme čerpá zo skutočných udalostí, keď v roku 2014 práve v Lazarate miestna polícia v júni roku 2014 zničila miestnu produkciu cannabisu a zároveň tranzitnú cestu pri preprave drog do talianskeho mesta Neapol. Celkom vydarený akčný film, ktorý však neponúkne nič, čo by ho dokázalo vyčleniť z množstva filmov s podobnými príbehmi o boji polície proti organizovanému zločinu. ()

Ouwen

Kaufman opět válí a natočil fenomenální skladbu stříleček a dynamických soubojů s dravou choreografií. Hlavní tým je plný sympaťáků, dojde na zajímavé twisty a především můj béčkový oblíbenec, Louis Mandylor perfektně odevzdává emoce a v akci se na něj skvěle dívalo. Můj oblíbený typ hrdiny. Ravšana Kurkova je naprostá Bohyně a v akci se mi též na ní krásně dívalo. Nepamatuji si hezčí herečku snad :D jinak se jedná též o chutné Rko a práce s kamerou a střihem je zvládnutá na jedničku s hvězdičkou. Sice se to odehrává v chatrných lokacích, ale střídají se a můj oblíbený rejža z toho tlačí maximum. Příběh má též docela fajn nádech, ale spíš mě nechal chladným. ()

vegetol.mp

Solidní akční thriller o skupině elitních Albánských poldů, který se snaží dostat mazanýho Americkýho mafiána, kterej v Albánii podniká. Akce je vydařená, herecký obsazení bezchybný a tentokrát to má na podobnej typ filmu překvapivě kvalitní scénář. Potěší i to, že postavy nejsou černobílý a nejednoznačnej gangster v podání charismatickýcho Armanda Assanteho má v mnoha věcech pravdu. Za mě spokojenost. Pokud si ten film zaplatila Albánská vláda, tak je to suveréně nejlepší píárko roku. ()

Shitonit

Albánci do EU. To je ještě lepší než Rumuni a Bulhaři. Afričani se sem serou sami, tak snad aby jsme se pomalu spakovali, a vodfrčeli na Mars. Albánci. .. No k filmu raději: Je to akčně akční. To jistě. Vcelku to má spád. To jo. Postavy - fakt dost nesympatický. Prostředí hnusný. Závěr: Je to akční jízda, v hnusným balení, nepřinášející nic než ztrátu času a chuti do života. ()

Morholt

Albánci by rádi do EU a tak se vláda rozhodne, že zatočí s vysokou kriminalitou. Speciální jednotka RENEA se tak musí postavit americko-italskému mafiánovi ovládajícímu takřka celé podsvětí. Režisér si i tady jede to svoje, takže servíruje solidní akční jízdu s charismatickým svaloušem v hlavní roli. Nicméně tady přidal i docela atraktivní prostředí a především nejednoznačné postavy, což je plus i mínus. Plusem je to, že film díky tomu nepůsobí jako vyloženě rutinní béčko, mínusem zase fakt, že herci neměli takovou kvalitu, aby zvládli trochu složitější charaktery. Samozřejmě to neplatí pro Assanteho. Každopádně na Kaufmana je spoleh a to je dobře. 70% ()

• Okrem Albánska a metropoly Tirana pracovali filmári aj v bulharskej Sofii. (MikaelSVK)