Pěšky po Americe

• Česko Pěšky po Střední Americe (viac)
Veľká Británia / Španielsko, 2017, 3 h 8 min (Minutáž: 47 min)

Hudba:

Dan Weinberg

Levison Wood (sprievodca)

Moderátor Levison se odhodlal k osmi milionům kroků. Během čtyř měsíců projde pěšky osm států dvou subkontinentů. Jeho cesta -- než dorazí do Klumbie -- povede úžasnou a rozmanitou přírodou, mimo jiné i neproniknutelnou džunglí. Alberto, Levisonův starý přítel, doprovodí televizního tvůrce od někdejších sídlišť strých Májů v Mexiku a Guatemale přes nikaragujská vulkanická pole až na tropické pobřeží Karibského moře. (TV Spektrum)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (3)

Epizoda 1 (2017) (E01)

Také radši chodím pěšky, nebo na kole místo automobilu. V dokumentu mě šokovalo, že Majové ročně obětovali až 250 tisíc lidí, aby si naklonili bohy. Sekání hlav, vyřezávání srdcí... ()

Epizoda 2 (2017) (E02)

Změnil jsem hodnocení o jednu hvězdu více, protože sedím o nejhorších velikonocích v životě až zdravý doma kvůli Wuchanské chřipce a protagonistovi neskutečně závidím procházku v takové krásné divoké přírodě. Shlédl jsem na TV Prima Zoom. Koukám že obyvatelé toho městečka s rozbujelými gangy a 5 tisíci mrtvými si udělali domácí vězení dobrovolně a ani tam nemusí mít covid. ()

Epizoda 4 (2017) (E04)

Pozitivní je, že ještě někde zůstala souvislá stokilometrová divoká příroda přes extrémní populační růst a drápy kapitálu a renty. Jako bych tam s nimi na výpravě byl. ()