Skupina priateľov sa po neuveriteľných desiatich rokoch opäť stretne na mieste, ktoré patrí jednému z nich a kde pred týmto dlhým časom strávili spolu nádherné chvíle svojej mladosti a nespútanej vášne k literatúre. Účelom ich stretnutia je vykopať drevenú krabicu, do ktorej každý z nich ukryl svoje želanie a túžbu napísanú na kus papiera a ktorú tu zakopali na kopci pod košatým stromom do zeme. Teraz, po rokoch, keď sa blíži deň "D", prichádza každý z nich na to, že sa v skutočnosti bojí odhaliť obsah svojho papiera pred tými druhými. Temné pravdy o každom z nich však pomaličky začnú vychádzať na povrch oveľa skôr. (sochoking)

sochoking

Bandička sa stretne po desiatich rokoch na mieste, kde zakopali krabicu s kusmi papiera, na ktorých každý napísal svoje túžby a skryté želania, avšak teraz zisťujú, že sa ju boja vykopať a odhaliť tak, že ich životy vlastne stoja zahovno. P.S. Všetci sú to takí literárni nadšenci a ked' v 8. minúte vyslovia meno Gregor Samsa, ktorý sa jedného rána zobudil a zistil, že je chrobák, tak ja by som si dovolil poznamenať, že sa jedná o citovanie z knihy PREMENA od Franza Kafku, ktorú zrovna teraz práve čítam :-) ()