Dawn Wall

Réžia:

Heinz Zak

Adam Ondra

mahatma

Zatím šest skalních fandů hodnotilo Dawn Wall s Adamem a já musím píchnout, že je škoda, bylo-li nám upřeno nejprve snímku The Dawn Wall s Tommym a Kevinem, který byl uveden až v září 2018 a tudíž od nynějška doporučuji nejdříve vidět The Dawn Wall s Tommym a Kevinem a poté ten steroidní Dawn Wall s Adamem. Jde o to, že pak teprve bude pochopeno o jaký to počin prvovýstupu šlo, lidské rozměry v souladu s výkony, tedy arogancí tohoto dokumentu s jasným vzkazem od Adama, že Já světový lezec na OS (on-sight) střihnu Dawn Wall, abych světu ukázal, kdo tu vládne, protože jakýsi neznámí a celkem bezvýznamní cápci jako je Tommy Caldwell a Kevin Jorgeson tady nebudou vystrkovat růžky nějakým tím světovým počinem na El Capu. Hnán tedy svým "obsesívně - ambiciózním autismem", uspořádal expedici, ne pro zážitek z lezení, ale aby se v Brně do krve nedorval po obličeji, že někdo jiný udělal velkou věc a tak jedouc jí zhodnotit a případně shodit. Jenže drama ve stěně bylo veliké a nakonec když (dramaticky a značkově vulgárně) prostoupil tou zpropadenou stěnou dříve než ti první a hlavně sám, tak tedy uspokojeně prohlásil na kameru, že to je tedy ooopravdu poctivé. Otázka tedy se naskýtá - co bude s jeho obličejem bez šrámu poté, co někdo zlomí jeho časový rekord přelezem této linie? Že by zase cinknul Heinzovi, jestli to náhodou nechce znovu odviset v expedici Dawn Wall 2? Asi tak bych tento snímek s tím naším roztodivným borcem zhodnotil. ()