Masový zánik druhů: Život na pokraji

(TV film)
  • Česko Masový zánik druhů (viac)

Nejméně pětkrát byl život na Zemi v ohrožení i v možnosti zániku, jenž by vyhladil většinu druhů na Zemi. V tomto výjimečném dokumentu budeme zkoumat, co se skutečně stalo a proč k těmto katastrofickým událostem došlo. Odhalíme nové skutečnosti, které přesně naznačí, jak masivní sopečné erupce zapříčinily největší masový zánik druhů vůbec. Budeme také zkoumat, co nám tato poučení z minulosti mohou říct o našem dnešním světě. Jsme na pokraji šestého masového vyhynutí? (Viasat)

Marze

Jak říká Einstein žádný problém nemohou vyřešit lidi, kteří jsou uvnitř tohoto problému.Základní problémem je přelidnění. Obyvatelstvo Afriky se má brzo opět zdvojnásobit, hodně se množí lidé v jihovýchodní Asii a Arabové.. Naše evropské kultura je jimi nahrazována. Vykácelo se 95 pralesu a každých pět vteřin mizi les o velikosti fotbalového hřiště. Starším lidem je to jedno, protože brzo zemřou, střední generace nechce změnu kvůli rentě expandujícího kapitálu. Bouří se jen někteří mladí. Změny klimatu a pandemie ale už ekonomicky pociťují spravedlivě všichni. ()

Dan9K

Jako dobrý, ale pak se to zvrhlo víc v agitku proti globálnímu oteplování. Bylo by od nich fér říct, že hladina dnešního CO2 vzhledem k tomu, jaká byla v době permu, je opravdu velmi směšná. A že to rozhodně nemůže být jediný důvod, pokud a jestli vůbec, je hladina kyselosti v oceánech stejná jako v době permu. ()