Jak se fotí... - Série 2 (2019) (séria)

Řím (S02E03)

(epizóda)

Rádi cestují a rádi fotí. Jak ale pracovat s fotoaparátem profesionálně, aby snímky z cest skutečně stály za to? Jan Šmíd, který nás hlavním městem Itálie provází, požádal o rady kamaráda, fotoreportéra Jana Šibíka. Jak s fotoaparátem nejlépe zdokumentovat prázdniny v Římě a lze ještě v turisty přeplněné metropoli fotograficky zachytit romantiku? Třeba na Španělských schodech, u fontány di Trevi, v Pantheonu či v okolí Kolosea? A může se fotograf inspirovat pohledem ze sedla motorky? (Česká televize)

zdeny99

Řím, věčné město, kde věčně budou tisíce turistů, kteří bohužel kazí fotky. A jak se jim prostě vyhnout? Jít fotit večer, kdy už v ulicích není takový ruch. Především kolem Španělských schodů, fontány di Trevi a Pantheonu. Co mě ale překvapilo, že do své knihy nevložil žádnou fotku s Koloseem a úplně se vyhnul focení Forum Romanum, které se nachází v jeho blízkosti. [2. hodnocení, 1. komentář, -%] ()

Marze

Opravdu jako putování historií lidstva, ale více na mě zapůsobil Lvov. Zapsal jsem si moc dobrých fotografických rad, vlastně budu muset v tomto směru úplně změnit myšlení. Každá dívka od vás přijme pozvání na jarní výlet do Říma . Snad si nevšimne že ji vedete na Olympijských stadion na zápas AS. ()