Jak se fotí... - Série 1 (2017) (séria)

Florencie (S01E02)

(epizóda)

Rádi cestují a rádi fotí. Jak ale pracovat s fotoaparátem profesionálně, aby snímky z cest skutečně stály za to? Jan Šmíd, který nás Florencií provází, požádal o rady kamaráda, fotoreportéra Jana Šibíka. V hlavním městě Toskánska se zajímal například o to, jak ideálně vyfotit portrét v kulisách slavných renesančních památek, jak pracovat se světlem a stínem a proč všechny tolik přitahuje socha Davida či legendární most Ponte Vecchio. (Česká televize)

GeusX

Návštěva Florencie mne bavila více než Paříž (a nejen proto, že mé turistické kroky toto město v Toskánsku prozatím míjely). Především jsem už neměl obavy o fotografy, že by přisli k úhoně, jako v honbě za street foto v temných zákoutích francouzské metropole :) Zdejší rady a nápady, kterak dosáhnout zajímavějších fotografií městské architektury či portrétů v historickém městě, budou jistě přínosné pro mnohého cestovatele. A navíc jsem se i docela pobavil. ()

Marze

Velmi známé město jsem jen já necestovatel jsem byl třikrát. A přínosné postřehy o focení. Na fotku se opravdu často vejdu buď já, nebo památka. Kouknout se na místní pohledy, odkud je fotí profici je dobrý nápad. ()