Při ukrývání klíčového tajemství vymyslí pravá ruka šéfa skupiny Cheong-A spletitý plán, jak dostat mocnou rodinu, která za tím vším stojí. (Netflix)

Vavča

Typicky korejský seriál o pomstě z minulosti, souboje o těžké prachy v rodině. Konglomerát Chong A samozřejmě ovládá starý, ale vitální a vychytralý dědeček, který dělí lidi na dvě skupiny, ti co něco přinášejí firmě a zbytek. Ostatní členové rodiny se ho marně pokouší v mazanosti dostihnout. Jenže právník Kang Pil-Joo (Jang Hyuk), jako pravá ruka nejstaršího vnuka - Jang Boo-Choon (Jang Seung-Jo) udělá vše proto, aby dostal svého chráněnce na vrchol, jenže jeho motivy jsou trochu složitější. Dění navíc ovládá i Jung Mal-Ran (Lee Mi-Sook), která nestárne a jako nebezpečná pavoučice zavinula mnohé do svých sítí. Seriál, který kromě hlavního herce nemá a Lee Mi-Sook nemá áčkové obsazení a přitom všichni hrají skvěle. Omšelý příběh plný klišé říkáte si, jenže ono to všechno působí uvěřitelně a hladce, žádná křeč, filler, voda, nelogičnosti, nebo kulhavý závěr. Rozehrají se velké emoce, aniž by to působilo pateticky a nepatřičně. Jang Hyuk si maže svoje oponenty na chleba, musí svoje emoce při cestě za pomstou skrývat a klesnout hluboko. Perfektní výkon a přitom hrál loni ještě v seriálu Voice, je to prostě jeden z nejlepších korejských herců naší doby, škoda že si neumí vybrat stejně dobře i filmy. Velmi překvapivě řešený závěr, kdy tvůrci postupovali trochu idealisticky (ruka práva dosáhne všude), ale zároveň, to není vyloženě smutný, tragický, moralizující seriál. Alexandr Dumas jistě tvůrcům trochu vzorem stejně jako ideje romantismu, francouzského realismu částečně, velmi dobře prokreslené postavy. Seriál rozhodně není lehký na strávení a podívání, dějí se tam nepěkné věci, asi nebude pro většinu snadné ztotožnit se s hlavním hrdinou, nicméně je to nejen klasický, ale díky závěru i neobvyklý seriál. A samozřejmě by to vůbec nemohlo fungovat bez geniálního OST, v písňové části zajímavé jen 2 songy z 5, ale ta instrumentální stopa, co má kolem hodiny je perfektní. To není soundtrack, ale umělecké dílo, skladatel je bourák, co umí zapojit orchestr do burácení, podbarvené ruchy, elektronickými efekty, že ani Honza Cimra by se za to nestyděl, jindy se nebojí rozhýbat orchestrální aranže bicími, jindy nasadí poklidné motivy, pouze jeden, dva nástroje pro hlavní téma, zádumčivé, dramatické, romantické stopy, použití kláves, varhan, občas nasadí kytaru elektrickou, nebo akustiku, uff, naprosto se mi vryly některé motivy do paměti, zejména motiv Death Star, který nejvíce používaný v seriálu. https://www.youtube.com/watch?v=8l5h0Gf4E2c Pro záznam, seriál bodoval u Korejců, sledovanost 13-15%, což je hodně a málokterý titul se dostane přes 10% v průměru, jedna z výjimek, kdy vysoká sledovanost není v protikladu s kvalitou. ()

• Jihokorejská herečka Se-yeong Park byla až druhou volbou seriálových tvůrců, tou první totiž byla herečka Chae-ah Han, která ale nabídku objevit se v hlavní ženské úloze odmítla. (Conspi)