Štefan Margita

(TV film)
  • Česko Štefan Margita

Dokument Českej televízie o opernom spevákovi slovenského pôvodu, žijúceho v Prahe. Martin Kubala zachytáva Štefana Margitu v zákulisí, na scéne, doma i na cestách. (RTVS)

Hedka

So záujmom som si pozrela tento dokument najmä preto, že Štefana Margitu som poznala ako mladého nadaného speváka v našich rodných Košiciach. Mal výnimočný talent, vedeli sme, že sa u nás v divadle dlho "neohreje". Potešilo ma, že aj on si pamätá toto obdobie a spomína naň s láskou. V dokumente o.i. zaznela aj veta ako ho košické publikum milovalo. Je to naozaj tak!. Často sme s priateľmi chodili do opery a poznali sme všetky jeho role. Neopakovateľný Lenský z Eugena Onegina alebo Nemorino z Nápoja lásky, ktorý musel 2x po sebe zopakovať áriu - na to sa nezabúda. Jeho kariéru som sledovala zbežne, tušila som, že sa vypracuje na špičkového, svetoznámeho umelca. Myslím, že si zaslúžil takýto dokument - práve pri okrúhlom životnom jubileu. Nech sa mu darí aj naďalej! ()

otík

Vcelku výživný a zajímavě natočený dokument, který nepracuje s kariérou Š. Margity tradičním způsobem, ale přibližuje jeho současnou tvorbu s ohlédnutími do minulosti. Slušné, ale pro mě osobně nijak zvlášť osobní, protože Margita je pro mě je výtečný zpěvák. Kdo ho ale má rád, jistě se mu bude tento dokument líbit. ()