Circle: Uzavretý kruh

• Slovensko The Circle (viac)

Svet bez hladu. Svet bez vojen. Svet bez chorôb. Neobmedzené možnosti. V úchvatnej a najväčšej high-tech spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Jej technológie majú moc doslova zmeniť svet. Práve sem, do zamestnania snov, nastupuje mladá a ambiciózna žena Mae (Emma Watson). ZDIEĽAŤ ZNAMENÁ STARAŤ SA! Šéf a zakladateľ (Tom Hanks) spoločnosti je vizionár, ktorý vybudoval v spoločnosti Circle raj na Zemi a ktorý túži po dokonalom svete. Jeho receptom na pokrok a na šťastné a spokojné ľudstvo je svet bez tajomstiev, úplná otvorenosť a transparentnosť všetkých ľudí, zdieľanie všetkého. . . a sledovanie.... SPRÁVAŠ SA HORŠIE ALEBO LEPŠIE, KEĎ ŤA NIEKTO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženosťami supermodernej spoločnosti. Ohromená ideálmi sa na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, ktorý by šťastie a pokrok v spoločnosti mohol rozšíriť do celého sveta. Paralelne s tým začne stretávať tajomného muža. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von? KTO MÁ TAJOMSTVÁ, KLAME! (Bontonfilm SK)

kritička

Neskutečný film! Zasloužil by pokračování nebo prodloužení na tři hodiny! Emma Watson opět neuvěřitelná, ta holka má fakt potenciál filmové hvězdy. Jediné, co bych tady vytkla, že to vlastně skončilo, když se děj pořádně rozjel, ale i tak to stálo za to. ()

TomQ

Na film jsem se díval (v letadle z palubního systému) kvůli zajímavému námětu a zajímavé hlavní herečce :-), ale ve výsledku jsem byl docela zklamán. Ztrácel jsem se v tom, jestli Mae je skutečným vnitřním fungováním firmy The Circle nadšená nebo vyděšená. Například ve scéně, kdy jí bylo dost nápadně naznačeno, že veškeré její chování ve firmě i osobní život jsou neustále pod dohledem a že volitelné "team-buildingové" akce a sociální interakce se spolupracováníky jsou defacto povinné atd. Tady jsem čekal, že prozře (vypadala tak) a začne proti korporaci z vnitřku tajně bojovat. Ale ona se do naprosté ztráty soukromí naopak více ponořila. Vždy, když jsem si byl jist, že něco jen předstírá a v duchu s tím nesouhlasí, nakonec se uzkázalo, že to asi opravdu myslela vážně a že si to užívá. A závěr je podobně nejistý také - není ona pořád přes to všechno opravdu PRO tu absolutní otevřenost a ztrátu soukromí? Proč by se jinak v závěrečné scéně usmívala na ty drony? Taky se mi moc nepozdává neuvěřitelně rychlý přechod z nejistého a nesmělého nováčka do víceméně mediální hvězdy, která v pohodě přednáší před plným sálem. Prostě nevím, pocity hlavní postavy jsou nějak hrozně mizerně komunikovány s divákem. Jakožto film nutící k zamyšlení nad vzrůstajícím vlivem sociálních sítí a ztráty soukromí je to slušné (a evokace Facebooku spojeného s Apple je dokonalá), ale filmový zážitek to zas tak dobrý není. ()

JerryPilsen

Tak tady máme,spíše než umělecké dílo, agitku,varující před masivním sdílením dat.Ono už se tak stejně děje. sJak je hlavní dějová osa jasná jak slunce,plno věcí bylo víc než brutálně přitaženo za vlasy.Ale kdo ví,lidi jsou ovce. ()

bul

Zdá se, že jde o film ze vzdálené budoucnosti, což může být určitě pravda, ale současná realita se této budoucnosti mílovými kroky přibližuje. Je tady krásně vidět a dotažené do konce kam až by mohlo neustálé sledování osobnosti vést, navíc podle pravidel majitele, který tuto realitu bude zprostředkovávat. ()

Jirkacek

Snímek The circle si rozhodně svůj název nezaslouží, protože jeho děj žádné bloudění v kruhu nepřipomínalo. Naopak, činění firmy The Circle bylo jasným tahem na branku, během něhož dokázala ovládnout doslova a do písmene všechny obyvatele USA a také většinu vyspělých států na Zemi. Film byl natočen v roce 2017 a kdo čte tento komentář, napsaný poslední den stejného roku, možná už něco takového zažil. Nechci si hrát na proroka, ale tuším, že se v budoucnosti něco takového jednou stane, protože když vidím, jak je dnešní mládež závislá na internetu, mobilech a tabletech, nebude problém pro firmu podobnou The Circle, potažmo bohatý stát, tyto masy intermediálních lidí ovládnout. Stačí jim nabídnout něco zdarma - internet, telefon, sim kartu - nebo jim zkrátka nařídit, aby se do nějakého centrálního počítače museli zaregistrovat a pak je pečlivě sledovat. Snahy o něco podobného se už dějí i v roce 2017 a já doufám, že se nedožiji toho, aby byly dotaženy do konce. Natož aby mi strčili pod kůži nějaký čip, ten si sami dejte víte kam..!!! No asi bude v budoucnu tento komentář smazán, tak si jej přečtete co nejdříve, než jej cenzura dostihne. V tomto varovném snímku se novodobého zlatého dolu s potěšením ujala firma The Circle, vedená mým oblíbencem Tomem Hanksem, která se stala velmi oblíbenou a téměř každý v ní toužil pracovat. Lidem přinášela opravdu zajímavé zlepšováky, usnadňující nejen jejich brouzdání po internetu a sociálních sítích, ale časem vyvinula aplikace pro záchranu života lidí a podobné užitečné věci. Aby byl svět bez hladu, válek a nemocí však lidi stálo příliš hodně a to absolutní ztrátu soukromí a svobodného rozhodování. Firma věděla o každém spoustu informací a ty jsou jak známo i v roce 2017 klíčem k úspěchu a vlastně vždycky byly, stačí třeba mít to správné vědění o pohybu akcií a podobně. A do takové firmy nastoupila sympatická Emma Watson, čímž se jí splnil sen. Začala v call centru, ale postupně se vypracovala až do samotného vedení firmy. Tom Hanks její popularity využil a Emma dostala šílený nápad, který se jí samotné krutě vymstil. Co se stalo neprozradím, je potřeba se na film podívat a přemýšlet, uvědomit si to, o co může člověk přijít. Slovo aplikace by měla lidi spíše strašit, nežli ji chtít mít doma. Svou prababičku se nepamatuji, ale moje babička a maminka říkávala : všeho s mírou ! Tak doufám, že lidstvo tu správnou míru najde a nic tohoto děsivého scénáře se v něm nestane. Co se týče děje byl film The Circle spíše průměrný, dal se natočit o mnoho lépe a myslím, že 110 minut bylo na takové téma málo. Třeba se dočkáme i dvojky, ale pokud se zbavíte aplikací, tak už nebude potřeba ji natočit jako drama k zamyšlení, ale jako hořkou komedii. Ještě bych chtěl vzpomenout na herce Billa Paxtona, pro kterého byl tento film posledním v jeho krátkém životě....The Circle ode mne získává tři sledovací hvězdy ***. ()

Shakal4972

Veľká slabota. Obmedzená kamera. Strašné kulisy (to fakt nemali na to ukázať nejaké poriadné datacentrum???). Strácajúca sa pointa. Od polovice filmu už len nuda, nuda, nuda. No a ešte nudnejší, plytký koniec. Najdrahšia vec na celom filme bolo asi naskicovanie loga Circlu. ()

phoebinka

Ze zacatku me to docela bavilo (proto 2 hvezdicky), ale druha polovina je uplne tragicka. Nevim, jestli to bylo mou pozornosti, ale vubec mi to nedavalo smysl. ()

bedsore odpad!

Šokující. Šokující svojí nudností, klišovitostí, předvídatelností, ukecaností. Snaha být vizionářskou předtuchou čí proroctvím, končí za prvním rohem. Poselství, možná dobře míněné, se ztrácí v doslovně kárajícím a poučovacím tónu. Z toužebné chytrosti a sofistikovanosti tu zbylo jen hloupé a řídké hnědé nic. ()

nobodyfamous

Námet nebola zrovna moja "šialka kávy" ale aj tak som tomu dával šancu. Neprekvapilo. Je to utopické, predvídateľné , zbytočne dlhé, ... Jedna hviezda za Emu Watson, druhá zato že priateľke sa to celkom páčilo. S Emou odporúčam film Kolonie ()

ajmdzizis

Bylo to skvělé, mohlo být lepší kdyby se využil potenciál filmu, ale jak ti lidé běhali s mobily okolo lidí jak zombíci - to je napadlo z Black Mirror s2e2 nebo ne? :D Jinak Emma byla super a takový film u kterého čékáte jak to vlastně dopadne je super. Asi bych ho nedoporučil všem, ale stálo to za shlédnutí.. ()

hlavi

Film seznamuje diváka se společností sociálních psychopatů, humanistů a sluníčkářů, kteří nevytvářejí žádné hodnoty, ale jsou plně přesvědčeni, že jen oni dělají to pravé a jsou nejdůležitější bytosti ve vesmíru. Žijí na jedné hromádce a fanaticky naslouchají svým mentorům, pokryteckým miliardářům, kteří využívají tyhle slaboduché jedince ke svému prospěchu. Stejně dopadne i prostá mladá dáma, která prožívá těžké chvíle v kruhu rodinném a během chvilky podlehne prohnilému kouzlu usměvavých, bezduchých a naočkovaných pitomců s potřebou sdílet všechno a všude. Tom Hanks zahrál perfektně zhovadilého vizionáře. Při pohledu na něj, jak před plným publikem, s hrnkem v ruce a obrovskou obrazovkou v pozadí, plácá kraviny a zfanatizovaní otroci plácají fanaticky dlaněmi o sebe, jsem se neubránil posměškům, že opravdu ve stejném duchu tihle klauni na kdejakých konferencích vystupují. Závěr filmu byl jaký byl, proč ne. Hodnotím za tři hvězdy, byť mě film dostal do hluboké deprese a aktivoval choutky nakopat aspoň jednoho circláka do anusu. Takhle budou (ne)žít naše děti? Asi ano, spěje to k tomu. I v debilní posilovně se narcisové navzájem fotí a sdílí to všude, kde můžou. Jo, mobil je nezbytný i v činkárně. Díky za The circle, připomněl mi, jak nenávidím tuhle z.urvenou dobu. Big brother is watching you. ()

Joe-cz

Popravdě řečeno bych to nenazýval Thriller. Prostě mi to k pojetí a s tvárnění filmu nesedí. Připadalo mi to i takové moc uspěchané, ale co chcete nacpat do 110 minut. Podle mě to bylo dobře natočeno, jak kdyby to bylo ve skutečnosti spíše taková reality show. Kdyby jste si připevnily kameru tak jako Mae taky by jsme neviděly konec spousty příběhových linek okolo vás a o společnosti ve které pracujete. Spíše bych to bral jako normální ztvárnění časového úseku v životě Mae. Život takový prostě je, teda pokud nejste nějaký akční hrdina. Čekal jsem jak se poperou s koncem a sem celkem rád za to, jaký nakonec byl. Protože na to co tam nakonec vymysleli, by byl snad jen účinný blackout. Neberte to jen jako film, ale i jako takové menší varování kam až to může dojít a od toho takové filmy jsou. Pokud chcete od filmu jen nějakou "akční jízdu" podívejte se raději po jiném filmu. ()

MarkHarry

Co to sakra mělo být??? Hlavní postava má vygumovaný mozek ještě předtím, než jí ho začnou gumovat, aby pak na pár minut v závěru prozřela. Všechny postavy jednají dost nelogicky, svět, který je nám prezentován je zvrácený, ale všichni se tváří jako by bylo všechno OK. Připadlo mi, že scénáristé nevěděli jak film zakončit ... ostatně vše podtrhují poslední slova Toma Hankse na plátně "teď jsme úplně v prdeli" (to bylo prosím pěkně dramické vyvrcholení filmu). O hereckých výkonech se mluvit nedá, protože nebylo co hrát, postavy jsou nedotažené, dějové linky končí skoro debilně, spousta postav zůstalo trestuhodně nevyužito (kamarádka, původní zakladatel). Emma se sice snaží, ale vytvořila takovou postavu (totální naivku, která neví co je realita a radši bude žít v Neverlandu), že je mi z ní místy blivno a rozhodně si žádné sympatie nezíská. ()

maxs

Spíš než samotný film hodnotím problematiku, kterou nastínil. Myslím, že film nastolil legitimní otázky naší cyber-budoucnosti. Je skutečně maximální transparentnost (rozuměj průhlednost) v nejlepším zájmu lidstva jako celku? Můžeme díky sdílení osobních zážitků a pocitů poskytnout naše vjemy i těm, kteří takové štěstí nemají? Leží v budoucnosti sociálních sítí také budoucnost lidstva? Rozhodně bych film doporučil všem, které baví podobné úvahy a kteří přemýšlí s hlavičkou otevřenou. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /jemný a useknutý závěr nic moc, některé prvky - kamera na oblečení, 3 minuty offline na WC a spolknutá kapsle zbytečně vyhnané do extrému, aspoň na dnešní poměry/, + /problematika, co film řeší a která je čím dál tím víc aktuální a ještě bude - to bylo fajn a Hanks jako CEO/vizionář celkem šel, ikdyž se herecky nepředřel a nebyl zas tak často v záběru/, hodnocení - zajímavý film na zajímavé téma, proto to solidní hodnocení, ale také je to povrchní, nedotažené, dějově banální, do extrému vyhnané, celé spíše jako úvod do problematiky závislé digitální společnosti, která vyměňuje pohodlí a neomezené technologické možnosti za soukromí ()

Marelis

Až mě z toho mrazí, tak tomu říkám memento. Ono to moc velké sci-fi není, většina z toho jsou narážky na korporátní firmy, které sbírají data už řadu let, protože už dávno pochopili, že v tom jsou peníze, zisky a možnosti jak manipulovat davy. Korporace, které nabízí pracovní prostředí motivující k elitářství, kde je ale něco za něco. Odevzdáte život, vyždímou Vás a pak buďto sami odejdete nebo Vás vyhodí jako "nestíhající". Chytrý na hloupých se pase. Spousta dobrovolných spících oveček hnaných vlastním egem a touhou po vyniknutí poskytuje své životy a domnívá se, že pak teprve budou mít nějakou hodnotu a dojdou uznání. U tohoto filmu je skvělá kamera s oku lahodícími záběry, svou nenápadností nabízí příjemné vtáhnutí do děje. Hlavní hrdinka se ještě učí býti hercem a má jen pár světlých chvilek, kdy je ta její postava uvěřitelná, jinak má spíše neutrální výraz a "staženou sedinku" připomínající Nicolase Cage. Ale jinak skvělý film na jedno podívání a trefné memento, vřele doporučuji. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců