V doprovodu svého věrného sluhy se Kaz Kaan věnuje lásce, módě a nadpřirozeným silám z nejvyšších pater zlověstné společnosti v Neo Yokiu. (Netflix)

Recenzie používateľa JamesSi k tomuto seriálu (2)

Neo Yokio (2017)

Skvělá kritika nejen skrytého půvabu buržoazie, ale kapitalismu (i anti-kapitalismu) a hlavně meta parodování klišé anime. Hlavní hrdina Kaz alias Jaden Smith, je namyšlený rozmazlený zbohatlík, kterého zajímá jen móda a "status". Vpodstatě ho nemůžeme ani nazvat hrdinou, samotné hrdinské činy jsou pro něj jen překážkou v povrchním světě Neo Yokia. Možná bych ani humorem nesrovnával s anime - spíše něco jako americké animované seriály pro dospělé. Některé epizody jsou lepší než druhé, ale určitě to není taková tragédie, jak všichni tvrdí. Nejspíš za to může to, že jde o americký seriál s big budget herci, který nerespektuje své hlavní publikum weaboos. To pak zase nerespektuje něj. PS: Zasloužíme si velkou Tumblerone v podobě druhé řady? ()

Pink Christmas (2018) (E07)

Konečně vánoční speciál, který mi připomíná jakým vtipem je Jaydenova rapová kariéra. Jen škoda, že to byl jen příběh. Kdyby měli koule na to odhalit, že magistrokrati jsou démoni a rozpoutat růžovou apokalypsu, byl bych radši. Ale třeba série 2 na to naváže. ()