V doprovodu svého věrného sluhy se Kaz Kaan věnuje lásce, módě a nadpřirozeným silám z nejvyšších pater zlověstné společnosti v Neo Yokiu. (Netflix)

Recenzie používateľa Dexter1 k tomuto seriálu (1)

Neo Yokio (2017)

Prvý koment. Neo Yokio je v podstate New York v alternatívnej súčasnosti. Kedysi dávno brázdili ulicami démoni a iné ohavnosti a niekoľko mágov a exorcistov sa porátalo s touto hrozbou. Časom tak vytvorili silnú aristokratickú vrstvu, ktorá funguje dodnes. Kaz Kaan je mladé namyslené chlapča, ktoré síce je tým najväčším postrachom všetkých démonov, no viac sa sústredí na svoj spoločenský status, oblečenie a všeobecnú obľúbenosť. Ak by som mal 15 a bol ženského pohlavia, tak to asi úplne žeriem. Takto mi to prišlo nie len plytké, ale miestami i nudné. Animácia je príliš jednoduchá, charaktery nedotiahnuté a miestami až hnevajú diváka. Jednoduché "anime" pre americkú netflixovú mládež. Keď spomínam negatíva, môžem spomenúť aj pozitíva. Vo svojej podstate je to celkom šikovná kritika dnešnej high society a mladých fungujúcej v nej, ktorých nezaujíma skoro nič a nikto, okrem samých seba. Sem-tam sa podarí aj nejaký ten vtip a celkovo ten fungujúci svet mal svoje čaro. ()