Samadhi Part 1: Maya, the Illusion of the Self

Kanada, 2017, 60 min

Réžia:

Daniel Schmidt

Frajer42

Autor se snaží prostřednictvím slov sdělit nesdělitelné, respektive snaží se sdělit pocity. Snaží se sdělit pochody, které se odehrávají v podvědomí, ba dokonce v nevědomí. Divák je tedy bez sebemenší šance porozumět na vědomé úrovni (ve které běžně filmy, seriály a dokumenty sledujeme) tomu, co se snaží sdělit. A podle toho to i vypadá. Ve zkratce se jedná o to, jak naše životy stojí za hovno, neboť jsou řízeny pod taktovkou ega a měli bychom se od něj nadobro oprostit. Autor v podstatě tvrdí, že všechny světové problémy způsobilo lidské ego. Což se vzhledem k jeho nejasné a často zavádějící definici, nedá závratně zpochybňovat. Každý divák si z dokumentu pravděpodobně odnese to, co nějakým způsobem zařadí do svého myšlenkového světa, ačkoli to zřejmě bude úplně něco jiného, než se pokouší sdělovat autor. Každopádně se zaručeně budete cítit duševně povznesení a plní nových podnětů ke vstřebání a k přemýšlení. Dokument je moc hezky zpracovaný a přináší velice působivý audiovizuální koncert barev a hypnotických zvuků. Doporučuji dokument konzumovat ve spojení s drogami nebo alespoň kávou. Lepší 3 kousky. ()